Atatürk Kent Parkında Kış Mevsimi Öncesi Bakım Çalışmaları Başlatıldı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde Güzelyurt Mahallesi’nde 170 dönüm alan üzerine inşa edilen Manisa’nın en büyük yeşil alanlarından bir tanesi olan Atatürk Kent Park’ta kış bakımı başladı. Bitki bakımından ağaç budamaya, boyama işlemlerinden çocuk oyun gruplarının bakımı ve dezenfektesine kadar ayrıntılarıyla çalışılan parkta, elektrik aksamlarının kontrolü ve bakımı da gerçekleştirildi.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
20 Kasım 2020 - 13:16
Manisa haber | Çevre Politika

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Kent Park’ta kış bakımı yaptı. Güzelyurt Mahallesi’nde 170 dönüm alan üzerinde yer alan ve 7’den 77’ye Manisalıların uğrak yeri olan parkta kış mevsimine hazırlık kapsamında bitki bakımı, boya-badana çalışmaları, elektrik aksamlarının elden geçirilmesi ve bakımı, çocuk oyun gruplarının bakımı ve günlük dezenfekte işlemleri gibi çok sayıda çalışma yapılarak tamamlandı. Atatürk Kent Park’ta yer alan oturma bankları ve Türk Bayrağı işlemeli süs alanları da boyanarak, yenilendi. Çalışmalar, Manisalılardan da tam not aldı.

Sağlık ön planda

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı öncülüğünde yeşil alanların artırılmasına yönelik çalışmaların yanı sıra mevcut yeşil alan ve parkların da bakımını hassasiyetle sürdürdüklerini belirten Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, “Atatürk Kent Parkımızda da kış mevsimi öncesi bakım çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

Vatandaşlarımızın sağlıklı bir ortamda burada güzel vakit geçirebilmelerini amaçladık ve çalışmalarımızı da buna göre yaptık. Tüm dünyayı tehdit eden Covid-19 pandemisi nedeniyle dezenfeksiyon işlemlerini de periyodik olarak sürdürüyoruz” dedi.

Atatürk Kent Park’ta Kış Bakımı

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Manisa’daki Vaka Artışına Dikkat Çekti!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x