Avustralya’dan Çıktıkları Dünya Turunda Manisa’nın İlçesine Hayran Kaldılar

Avustralya'dan 3 yıl önce karavanla dünya turuna çıkan ve tarihi, el dokuma halıları ve şifalı hünnapı ile meşhur Manisa'nın Demirci ilçesine gelen John ve Anneshka Brown çifti, ilçeye hayran kaldı.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
17 Şubat 2020 - 18:47
Manisa haber | Çevre Genel | Demirci haber

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

İstanbul’dan başlayıp Karadeniz, Doğu Anadolu ve Akdeniz bölgeleri gezilerinin ardından Ege Bölgesi’ne geçen Brown çifti, Demirci ilçesine geldi. İlçenin el dokuması halılarıyla meşhur olduğunu öğrenen Brown ailesi, Demirci’de el sanatlarının yaşatıldığı iş yerlerini dolaştı.

İlçenin organik pazarını da ziyaret eden Brown çifti, “ölümsüzlük meyvesi” olarak da bilinen hünnap ve organik kuru üzümün tadına baktı.

El halısı atölyeleri de inceleyen çift, kendi evleri içinde çok sayıda halı satın aldı.

Türkiye’nin muhteşem bir ülke olduğunu söyleyen John Brown, Demirci’yi çok beğendiklerini belirterek, “Burada gerçekten çok sıcak insanlar var. Buradaki organik ürünlerin tadı da çok güzel. Avustralya’daki dostlarımıza buradaki hünnap ve kuru üzümden götüreceğiz ve bu güzel ortamı anlatacağız.” dedi.

Kimler Neler Demiş?

10 Yıldır Spil Dağın’da Yılkı Atlarını Elleriyle Besliyor