Bağışladığı Organlarıyla Yeni Hayatlar Kazandıran Gazeteci Toprağa Verildi

Manisa’nın Turgutlu Devlet Hastanesinde beyin ölümü gerçekleşen ve vasiyeti üzerine bağışladığı organlarıyla yeni hayatlar kazandıran gazeteci Hakan Tankaya Salihli ilçesinde sevenlerinin katılımıyla toprağa verildi.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
18 Şubat 2020 - 18:14
Manisa haber | Asayiş Gündem | Salihli haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Salihli’de 14 Şubat’ta geçirdiği trafik kazası sonrası yaralanan ve tedavi gördüğü Turgutlu Devlet Hastanesinde beyin ölümü gerçekleşen gazeteci Hakan Tankaya’nın (46) karaciğeri, iki böbreği ve korneaları vasiyeti üzerine ailesi tarafından bağışlandı.

Vasiyeti üzerine organları 6 kişiye umut oldu

Anadolu Basını Özendirme Yarışması ’Yerel Haber’ dalında 2012 yılında ’Yüz nakli için umutlu bekleyiş’ haberiyle birincilik ödülüne layık görülen ve vasiyeti üzerine organları 6 kişiye umut olan gazeteci Tankaya, Salihli Hamidiye Camisi’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlığa defnedildi.

‘nın Salihli İlçesinde son yolculuğuna uğurlandı

Tankaya’nın tabutuna, görev yaptığı meslektaşları tarafından Türk bayrağı ve Galatasaray forması konuldu. Tankaya’nın cenaze namazına Denizli Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Antalya’da görev yaptığı meslektaşları, arkadaşları ailesi, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Organ nakli ile ilgili haberiyle Türkiye birincisi olmuştu

Ağabeyinin 6 kişiye umut olduğunu belirten kardeşi Serkan Tankaya, “2012 yılında katılmış olduğu yerel gazetecilik yarışmasında organ nakli ile ilgili haberiyle Türkiye birincisi olmuştu. Kendisi organ nakli konusunda çok hassastı. Başıma herhangi bir şey geldiği zaman organlarımı bağışlayın demişti. Elim bir trafik kazası sonucu kaybettikten sonra bizde ailesi olarak vasiyetini yerine getirip, organlarını bağışladık. Organlarıyla birçok kişiye hayat verdi. Allah taksiratlarını affetsin. Başımız sağolsun” diye konuştu.

İlgili haber Gazeteci Hakan Tankaya’nın Organları 6 Kişiye Umut Oldu

İlgili haber Manisa'daki Kazada Ağır Yaralanan Gazeteci Yaşam Savaşını Kaybetti

Kimler Neler Demiş?

Manisa’da 230 Bin Büyükbaş Hayvan 15 Mayıs’a Kadar Aşılanacak