Bakan Pakdemirli Talimat Verdi 81 ilde Başladı

Ak Parti Manisa Milletvekili ve Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'nin talimatıyla başlatılan, 81 il ve ilçede eş zamanlı olarak 7 bin 4 gıda kontrol görevlisi ile 6 gün sürecek gıda denetim seferberliği başladı.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
17 Şubat 2020 - 14:31
Manisa haber | Çevre Ekonomi

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Gıda güvenilirliğini sağlamak ve farkındalığını arttırmak amacıyla, hafta boyunca sürecek seferberlikte, ilk nokta, süt ve süt ürünleri üreten iş yerleri ile takviye edici gıda üretimi yapan iş yerleri olacak.

Gıdada sahtecilik yapanlara göz açtırılmayacağını vurgulayan Ak Parti Milletvekili ve Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, ”Vatandaşlarımızın sağlığı söz konusu olduğunda bu son derece hassas bir görev. 7 bin 4 arkadaşımızla denetimleri gerçekleştireceğiz. Bir denetçimiz 6 gün boyunca tahmini 15 – 20 denetim yapabilecek” dedi.

Taklit ve tağşişe, cezaların caydırıcı olması için, mevzuatta düzenleme yapılması noktasında çalışmaların sürdüğünü de ifade eden Bakan Pakdemirli; ”Düzenleme şu an Meclis’te. Külliye’de de gerekli çalışmalar bitti. En hızlı şekilde düzenlemenin çıkmasını bekliyoruz. (Hapis Cezası Bekleniyor mu?) Bizim arzumuz hapis cezasının olması. Ama tabi ki bunu şöyle yapmamız lazım; bir değil, ikinci ya da diğer tekrarlarda yapmamız lazım. Çünkü zaman zaman bazı tağşiş durumları söz konusu olabiliyor, ama bunu yapanlar bunu bilmiyor da olabilirler. Yani bir şekilde üreteni, esnafı da koruyor olmamız lazım ama tekrarı durumunda mutlaka hapis cezasının getiriliyor olması lazım” diye konuştu.

“Whatsapp şikayet hattını devreye alıyoruz”

Yakın zamanda vatandaşların şikayetine daha hızlı dönüşlerin sağlanması amacıyla Whatsapp şikayet hattının devreye alınacağını ifade eden Pakdemirli şunları söyledi
Bakan Pakdemirli, vatandaşlarımızdan gelecek geri bildirimin son derece önemli olduğunu vurgulayarak, Alo 174 Gıda ihbar hattını, herhangi bir usulsüzlük olduğunu düşündükleri her durumda hemen kullanmaları noktasında çağrıda bulundu; ”Herhangi bir durumda soru işareti duyduğunuz bir konu olursa, mutlaka ALO 174 üzerinden bize ulaşın” dedi.
Denetim Seferberliği kapsamında 81 il ve ilçede eş zamanlı olarak, 7004 gıda kontrol görevlisi ile 6 gün boyunca her gün farklı bir sektörde denetimler gerçekleştirilecek.

Kimler Neler Demiş?

Turgutlu Belediyesi Leylekler İçin Yuva Yaptı