Başkan Kayda Esnafları Kurallara Uymaları Konusunda Uyardı

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, İçişleri Bakanlığı genelgesiyle korona virüs tedbirleri kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi Salihli’de de açılan işletmeler ve iş yerlerine kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Yeni tip virüs tedbirleri kapsamında lokanta, kafe gibi iş yerleri, park, mesire yerleri, sosyete pazarları normalleşme süreci kapsamında yeniden hizmete başladığını belirten Başkan Kayda, 2.5 ay sonra tekrar faaliyete başlayan işletme ve iş yerlerine bol ve bereketli kazançlar diledi. Kayda, tüm esnaflara normalleşme kapsamında yeniden hizmete açılan tüm esnaflara kurallara uymaları konusunda uyardı.

Yeni dönemde işletmelerin ve iş yerlerinin korona virüs tedbirleri kapsamında denetleneceğini belirten Başkan Kayda, “Korona virüs salgını nedeniyle 2,5 aydır devam eden sokak kısıtlaması ve şehirlerarası seyahat yasakları son buldu. 1 Haziran itibarıyla pek çok şey değişiyor. Türkiye artık normalleşme sürecine girdi.

Korona virüs tedbirleri kapsamında kapatılan işletmeler ve iş yerleri tekrar açıldı. Kaymakamlık, Belediyemiz ve Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde vatandaşlarımızın sağlığını korumak için kontroller yaparak rutin ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarına devam edeceğiz. Zorunlu olmadıkça evlerimizde kalmaya devam edelim. Bu süreçte sosyal mesafe kuralına, hijyen ve temizliğe dikkat edelim ve alınan tüm kararlara uyarak tedbiri asla bırakmayalım” dedi.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da İş Yerine Pompalı Tüfekle Silahlı Saldırı Düzenlendi!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x