Başkan Öküzcüoğlu Sopayla Dövülen Köpeği Koruma Altına Aldı

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde sokak ortasında yaşanan köpek dövme olayından sonra mağdur olan köpeğe Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu sahip çıktı. Köpeği hayvan barınağında koruma altına aldıran Başkan Öküzcüoğlu, "Canımız artık baba ocağında" diyerek sahip çıktı.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

’nın Alaşehir ilçesinde bir vatandaş tarafından sopayla sokak ortasında dövülen köpeğin görüntülerinin sosyal medyaya düşmesinin ardından hayvanseverlerden tepkiler çığ gibi büyümeye başladı. Duruma tepki gösteren Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu sopayla dövülen köpeğe sahip çıktı.

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu dövülen köpeği hayvan barınağına aldı

Alaşehir’de yaşanan üzücü köpek dövme olayından sonra Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu dövülen köpeği koruma altına alarak, hayvan barınağına aldı. Hayvan barınağında köpeği okşayarak, seven başkan köpeğe “Canımız artık baba ocağında” diyerek sahip çıktı.

Başkan Öküzcüoğlu yaptığı açıklamada, “Özellikle pandemi sürecinde canlarımıza için yapılan bu çalışmaların ulusal televizyon kanallarında haber olarak değerlendirildi. Ve ülkenin dörtbir yanından bu konuda tebrik aldık. İnsan olmanın en büyük erdemi zayıfı kollamaktır. Yıllardır Canlarımız sürekli şiddet, tecavüz ve hatta öldürmeye kadar giden işkencelere maruz kalıyorlar.

“Artık bunu yapanların cezasız kalmasını istemiyoruz”

Ve maalesef ki bunu yapan şahıslar ceza almadan ya da ufak bir para cezası ile serbest kalıyor. Artık bunu yapanların cezasız kalmasını istemiyoruz. Canlarımız bize emanettir, onlar haklarını savunamaz. Onların haklarını savunmak bizim boynumuzun borcudur ve aynı zamanda insanlığımızın, insan olmamamızın gereğidir. Hayvan Hakları Yasası artık hiç gecikmeden Meclis’ten geçmelidir. Hayvanlara yapılan eziyetler 3 – 5 kuruş ceza ile geçiştirilmemelidir. Üzüntümüz son derece büyük. Alaşehir Belediyesi olarak bu olayın takipçisi olacağız” dedi.

Manisa Valiliğinden açıklama geldi

Öte yandan Manisa Valiliği de konunun takipçisi olunduğunu belirterek yazılı bir açıklamayla köpeği dövdüğü iddia edilen Hüseyin A.’nın (40) bu sabah polisler tarafından ifadesi alınmak üzere polis karakoluna götürüldüğünü ve şüpheli hakkında adli ve idari soruşturmanın devam ettiğini açıkladı.

İlgili haber Alaşehir'de Köpeği Sopayla Döven Şahıs Kendisini Uyaran Esnafa Bıçakla Saldırdı

İlgili haber Manisa'da Arıza Yapan Otomobile Tır Çarptı: 3 Yaralı

İlgili haber Kemoterapi Gören 7 Yaşındaki Zeynep'e Makam Aracını Tahsis Etti

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Kocasından Şiddet Gördüğünü İddia Eden Yaşlı Kadın Polise Sığındı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x