Başkan Öküzcüoğlun’dan Silahlı Saldırıyla İlgili Zehir Zemberek Açıklama!

Alaşehir Belediyesi şantiyesinde meydana gelen silahlı saldırı sonucunda bir çalışanın yaralandığı olayla ilgili olarak Başkan Ahmet Öküzcüoğlu'ndan bir açıklama geldi. Başkan Öküzcüoğlu, yapılan saldırının bir şehir eşkıyalığı olduğunu ancak saldırının kişisel bir husumetten kaynaklanmadığını altını çizdiğini belirtti.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
18 Haziran 2020 - 23:09
Manisa haber | Asayiş Genel Politika | Alaşehir haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, “Özcan Yılmaz, belediyemize iş ve işçi bulma kurulu tarafından hükümlü kadrosundan, kura sonucu işe başlamış bir personeldir. Hükümlü kadrosunda personel çalıştırmak zorundayız. İŞKUR’a taleplerimiz sonucu, İŞKUR’a müracaat eden hükümlüler arasından Noter huzurunda kura ile belirlenerek, işe başlayan bir personeldir.

Silahlı saldırı kişisel bir husumetten kaynaklanmıyor

Uğur Güzel de belediyemiz kadrosunda bir personelimizdir. Ancak hiçbir şekilde işe silahla gelmesi veya silah taşımasını tasvip etmiyoruz. Yapılan saldırı ne amaçla olursa olsun doğru değildir. Rantı bitirdik ve biz yılmayacağız. Üzülerek söylüyorum ki, yine bir şehir eşkıyalığı ile karşı karşıya kaldık. Belediye işçimiz Özcan Yılmaz, görevi başındayken Belediyenin memur kadrosunda bulunan Uğur Güzel isimli şahıs tarafından silahlı saldırıya uğradı. Öncelikle bu saldırının kişisel bir husumetten kaynaklanmadığının altını çizmek istiyorum.

“Aynı çevreler saldırılarına devam ettiler”

Hepiniz hatırlayacaksınız seçim öncesi propaganda döneminde belirli şahıslar tarafından çeşitli saldırılara uğradık. Her zaman kararlı, inançlı, Alaşehir sevdalısı tutumumuzu koruduk. Saldırılara boyun eğmeden Alaşehir’imiz için yılmadan çalışmaya devam ettik. 70 yıllık kaderi değiştirdik ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi olarak seçimlerde muhteşem bir başarıya hep birlikte Alaşehir’imizle birlikte imza attık. Ama aynı çevreler saldırılarına devam ettiler.

“Başkan Yardımcımız Sayın Halil Koç, 2 kişi tarafından saldırıya uğradı”

Hatırlayın 21 Mayıs 2019’u. Bir yıl önceydi. Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Halil Koç, 2 kişi tarafından saldırıya uğradı. Saldırı nedeniyle Başkan Yardımcımız Koç’un kolu kırıldı. Saldırıyı lanetledik ama kin gütmedik, Alaşehir’imize hizmet için yolumuza devam ettik. Biz kin ve nefret gütmüyoruz, sadece ve sadece halkımızın bize verdiği güçle korkmadan yolumuza devam ediyoruz. Üzerinden neredeyse bir yıl geçti. Yine bir saldırı. Hem de silahlı bir saldırı. Aynı çevrelerden geliyor bu saldırılar dikkat çekiyoruz. Altını çiziyoruz.

“Bize verilen her bir oyun hakkını vermek için gece gündüz demeden uğraşıyoruz”

’Hizmet getiremez’ diyenlerin nasıl yanıldığını seçimden bugüne kadar geçen zaman zarfında gösterdik. Kısır çekişmelere girmedik sadece ve sadece halkımızın teveccühüne layık olmaya çalıştık. Bize verilen her bir oyun hakkını vermek için gece gündüz demeden uğraşıyoruz. Neden mi? Çünkü bunun sözünü vermiştik. Biz ’sözümüzü tutarız’ dedik her zaman ve tuttuk. Alaşehirli hemşehrilerim müsterih olsunlar 7 gün 24 saat sizin hizmetinizdeyiz ve olmaya devam edeceğiz.

“Ben Alaşehir’in evladıyım”

Herkesi kucakladık, bunu yaparken Alaşehir’in Alaşehirlinin yanında olduk ve olacağız. Biz bu göreve Alaşehir’imiz için talip olduğumuzu, yolsuzluklara, haksızlıklara direneceğimizi söyledik. Kimse kusura bakmasın. Ben Alaşehir’in evladıyım dedim. Alaşehir’in oğluyum dedim. Bunu derken siyasi bir amaç, bir mevkii amacıyla söylemedim. Yürekten inanarak söyledim ve bana oy verenleri mahcup etmediğime inanıyorum. Bugüne kadarki icraatlarımda sizlerin verdiği destek, aldığım yorumlar, mesajlar hep bana doğru yolda olduğumu gösterdi.

“İşini seven, canla başla çalışan herkesi korudum, kolladım”

Evet, cesurum ve merdim. Kim için cesurum? Alaşehir’im için. Kim için merdim? Alaşehir’im için. Hiçbir güç beni Alaşehir’imden ayırmaz. Hangi siyasi görüşte olursa olsun Alaşehirlimin yanındayım. Yeter ki işini Alaşehir için yapıyor olsun. Belediye bünyesinde çalışan, farklı siyasi görüşlerde olan herkese saygılı olduğumu, işçi kıyımı yapmayacağımı söylemiştim. Sözümü tuttum. İşini seven, canla başla çalışan herkesi korudum, kolladım.

“Alaşehir’ime ihanet edenlere en ufak bir tavizim olmaz”

Alaşehir Belediyesi bünyesinde çalışma arkadaşlarıma bir bakın. Farklı görüşlerde bulunan pek çok isim sayabilirsiniz. Evet, bu mesai arkadaşlarımla çalışıyorum çünkü onlar işlerini, Alaşehir’i seviyor. Tabii ki onlarla çalışırım ve çalışmaya devam ederim. Ancak kimse şunu unutmasın ki, Alaşehir’ime ihanet edenlere en ufak bir tavizim olmaz, olmayacak da. Yıllarca süren ranta karşı duracağımızı en başından söyledim. Alaşehir Belediyesinin kumuna da, hurdasına da mazotuna da sahip çıktım, çıkarım.

Siyasi görüşü ne olursa olsun tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirtmem. Böylesine sert bir açıklama yapmak zorunda kaldığım için tüm Alaşehirli hemşehrilerimden özür diliyorum. Sadece ve sadece şunu bilmelerini isterim ki, ben Alaşehir’ime hizmet etmek için göreve geldim ve tek bir amacım var: Alaşehir’ime layık olabilmek. Kimseden korkmuyorum. Beni Belediye Başkanlığına layık görenlerin olduğu kadar başka partilere oy ver.” dedi.

İlgili haber Manisa'da belediye başkan yardımcısın darp edildi

İlgili haber Belediye başkan yardımcısını darp edenler tutuklandı

İlgili haber Saldırıya uğrayan belediye başkan yardımcısı taburcu oldu

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa Büyükşehir Belediyesi Güvenlik Görevlilerine Kameralı Önlem
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x