Başkanların Gündemi Perşembe Pazarı Oldu!

Manisa gündemini uzun zamandır meşgul eden Perşembe Pazarı sorununa , Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik'in katıldığı toplantıda son nokta konuldu. Toplantının ardından bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile Başkan Çelik'in gündemi de Perşembe Pazarı oldu.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com
12 Şubat 2020 - 23:38
Manisa haber | Ekonomi Gündem | Büyükşehir haber

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

’da bir süredir gündemde olan Perşembe Pazarı sorununda mutlu sona gelindi. Uzun görüşmelerin sonucunda çözüme kavuşan Perşembe Pazarı ile ilgili açıklamada bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Perşembe Pazarı’nın bu hafta Avni Gemicioğlu Caddesi ve ara sokaklarında kurulacağını, önümüzdeki haftadan itibaren de Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kapalı pazar yerinde kurulacağını belirtti.

Başkan Çelik, ” Pazarcı esnafı ile mutabakata vardık”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’ten pazarcı esnafının uzun süredir beklediği müjde geldi. Perşembe Pazarı’nın taşınması ile ilgili uzun süredir mesai harcadıklarını belirten Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Nihayetinde üretilen bir çözüm ile bugün pazarcı esnafımızla da bir toplantı yaptık. Esnaflarımızla da istişare yaptık. Bunun neticesinde bir mutabakata vardık. MANULAŞ’tan yeri Şehzadeler Belediyesi olarak biz kiralayacağız. Ardından da yapacağımız sözleşmeyle pazarcılarımızı yeni yapılan, daha önceki alana taşımış olacağız.  Bu hafta yani (Perşembe günü) pazar mevcut bulunduğu yerde Avni Gemicioğlu Caddesi ve ara sokaklarında kurulacak. Önümüzdeki haftadan itibaren de inşallah Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu kapalı pazar yerinde tezgâhlar açılmaya başlayacak. Bir mağduriyet oluşmadan, bir kesinti oluşmadan pazarcı esnafımız hizmetine devam edecek. Vatandaşlarımız da, pazardan aldıkları hizmeti almaya devam edecekler. Bu süreçteki destekleri için sayın başkanımıza ve emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekküre ediyorum” dedi.

Perşembe Pazar yerinin kullanım hakkı Şehzadeler Belediyesine devredilecek

Pazarcı esnafının sorunun çözüme kavuşmasından dolayı mutluluğunu ifade eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik, gün içerisinde pazarcı kardeşlerimizle yapılan toplantıda tam bir mutabakat sağlandığını ilettiler. Şehzadeler Belediyesi ve pazarcı kardeşlerimizin yapacakları sözleşmelerin ardından bizler de Pazartesi günü inşallah yerin kullanım hakkına sahip olan MANULAŞ ve Şehzadeler Belediyesiyle anlaşmayı imza altına alacağız. Bu prosedürlerin tamamlanmasının ardından yeri Şehzadeler Belediyesine teslim etmiş olacağız. Pazarcı kardeşlerimize hayırlı işler diliyorum. Bizler de bulunduğumuz makamları en iyi şekilde icra etmeye çalışıyoruz. Bu noktada emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah iyi olacak. Güzel olacak” ifadelerinde bulundu.

Son güncelleme tarihi : 12 Şubat 2020 23:38

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başkanvekillerinden Evi Yanan Aileye ’Geçmiş Olsun’ Ziyareti Yaptılar…
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x