Bel Fıtığı Ağrılarına Son Verecek Sandalye Üretti!

Bursa'nın İnegöl ilçesinde mobilyacı İlhan Helvacı bel fıtığı ağrılarına son verecek sandalye üretti. Yapılan sandalye yoğun talep görüyor.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
04 Ağustos 2020 - 00:37
Manisa haber | Ekonomi Sağlık

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

700 yıl önce ilkel yöntemlerle yapılan bel ağırlarını sonlandıran sandalyeyi yeniden üreten İnegöllü mobilyacı İlhan Helvacı, taleplere yetişemiyor.

700 yıl önce ilkel yöntemlerle yapılan bel ağırlarını sonlandıran sandalye

Yapılan sandalye sayesinde bir çok kişinin ağırlarından kurtulduğu iddia ediliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan mobilyacı İlhan Helvacı, “Ailemizden bir büyüğümüzün bel rahatsızlığı vardı. Gelip bizlere daha önce böyle bir sandalyenin olduğunu söyledi. Bizler de yaptığımız araştırmalar neticesinde 700 yıl önce böyle bir sandalyenin olduğunu gördük. Bunu tekrar yapıp kendisine verdik. Yaklaşık 20 dakika boyunca sandalyede oturduktan sonra ağırlarının gittiğini söyledi.

Siparişlere göre yapılan sandalyenin fiyatı 750 TL

Daha sonra bunun üretimini yapmaya karar verdik. Duyan bizleri arıyor. Bizler de gelen siparişler üzerine yapıp teslim ediyoruz. Yaklaşık 10 gün içerisinde imal ediyoruz. Doğal ahşap, kayın, ceviz, meşe ağacından hangisinden istiyorsalar ona göre yapılıyor. Şu anda yoğun bir talep var. Elimizde hazır yapılı yok, tamamen siparişlere göre yapıyoruz. Fiyatı ise 750 TL. Alternatif tıp olarak uzmanların bu sandalyeyi önerdiğini duyuyoruz. Ürünümüz tamamen portatif iki parçadan oluşuyor. Takıyorsun, oturuyorsun isteğiniz yere rahat bir şekilde götürebilirsiniz” dedi.

“Herkese tavsiye ediyorum”

Bel fıtığı rahatsızlığı bulunan Mehmet Kolay ise, “Bel fıtığım vardı. Genelde ağır kaldıran herkese buna rastlamak mümkün. Doktorum bana düz yerde oturmamı önerdi. Fakat sandalyede yemek masasında oturduğumda bel fıtığından dolayı şikayetlerim oluyordu. Yemek yemekte bile zorluk çekiyordum. Bir arkadaşım bu konuda bana bilgi verdi ve İlhan ustayı önerdi. 700 yıllık bir geçmişi olan sandalyenin olduğunu öğrendim. Arkadaşımın aldığı sandalyede 20 dakika oturduğumda belime iyi geldiğini fark ettim. Bende sipariş verdim ve sandalyemi almaya geldim. Ben herkese tavsiye ediyorum. Denediklerinde anlayacaklar” ifadelerini kullandı.

Bel Fıtığı Ağrılarına Son Verecek Sandalye Üretti! Bel Fıtığı Ağrılarına Son Verecek Sandalye Üretti! Bel Fıtığı Ağrılarına Son Verecek Sandalye Üretti! Bel Fıtığı Ağrılarına Son Verecek Sandalye Üretti!

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Türk Sağlık Sen’den Ankara’da Yaşanan Sağlıkçılara Şiddete Sert Tepki
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x