Belediye Korosu İlk Sınavından Tam Not Aldı!

Manisa'nın Akhisar İlçesi Türk Halk Müziği nameleriyle şenlendi. Akhisar Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonu’nda verilen konsere yüzlerce Akhisarlı vatandaş izledi. Belediye tarafından kurulan Türk Halk Müziği Korosu dinleyenlerin kulaklarının pasını silerken, ilk sınavından da izleyicilerden tam not aldı .

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
10 Ocak 2020 - 23:59
Manisa haber | Gündem | Akhisar haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Akhisar İlçesi Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonu’nda 2 bölüm halinde sunulan konseri, Şef Ozan Demir yönetti. Türk Halk Müziği Korosu Konserini hazırlayıp sunan, Ercan Yaren ve Asuman Yürekli’nin programı büyük beğeni topladı.

İki bölümden oluşan Türk Halk Müziği Korosu Konserinin ilk bölümünde,  bir birinden güzel halk müziklerinin eserleri, bir birinden değerli sanatçılar tarafından söylendi. İlk bölümde söylenen eserler ise, Gitti Canımın Cananı, Kekelik Dağlarda, Gesi Bağları, Gide Gide Bir Söğüde Dayandım, Mevlam Gör Diyerek İki Göz Vermiş, Suya Gider Allı Gelin Has Gelin, Ben Bu Yarimden Ayrı Düşeli, Çayır Çimen Geze Geze, Kahpe Felek Sana Nettim Neyledim, Serap Aşar’ınseslendirdiği Masa Üstünde Testi, Altın Yüzüğüm Kırıldı, Merdo, Mektebin Bacarı eserleri seslendirildi.

Konser sonunda Akhisarlılar halay çekti

Konserin ikinci kısmında ise, Haydar Haydar, Daha Senden Gayri Gayri Aşk Mı Yoktur, U.H. Çayın Ortasında, Yüce Dağ Başına Canan Kar Yağmış Gibi, Elif Dedim Be Dedim, Ay Saçı Burma, Şu karşı ki dağda kar var duman yok, Hey Gidi Karadeniz, Gurbette Ömrüm Geçecek, Şu dağların Yükseğine Eserler, Gönül Dağı, gibi eserleri programa katılan sanatçılar söyledi. Ardından Türk Halk Müziği Korosu, bir birinden güzel eserleri konsere gelen izleyicilere seslendirdi. Programın sonunda, Ahlatın Başındayım ve Ay Akşamdan Işıktır halayları ile konsere katılan Akhisarlılar halay çekti.

Türk Halk Müziği Korosu Konserinin tamamlanmasının ardından bir konuşma yapan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, belediye korosunun ilk konseri olmasına karşın çok güzel ve başarılı bir iş çıkarttıkları için, programda emeği geçen herkese teşekkür ederek, bundan sonra da bu konserlerin devam edeceğinin müjdesini verdi. Sonrasında Başkan Dutlulu, Koroya şeflik eden Ozan Demir’e çiçek takdim etti.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’daki Su Ücretlerine Karşı İmza Kampanyası Başlatıldı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x