Belediye Şantiyesinde Çalışanların Tartışması Kanlı Bitti: 1 Yaralı

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde belediye işçisi Özcan Yılmaz görevli olduğu kum şantiyesinde, yine belediye personeli olan Uğur Güzel tarafından silahla yaralandı. Sol dizinden ve baldırından iki kurşun yarası alan ve hayati tehlikesi bulunmayan Özcan Yılmaz, Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi altına alındı. Uğur Güzel ise suç aletiyle birlikte polislere teslim oldu.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
18 Haziran 2020 - 20:54
Manisa haber | Asayiş Genel | Alaşehir haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Olay, dün saat 17.30 sıralarında yaşandı. İddiaya göre, kamyon şoförlüğü yapan Uğur Güzel (36) şantiyeden çıkışı esnasında çıkış imzası atmaya girdi.

Bu sırada şantiye ofisinde bulunan Özcan Yılmaz (44), Uğur Güzel’in ifadesine göre tahrik edici ve küfürlü sözler söylemesi üzerine arabasında taşıdığı silahla iki el ateş etti.

Özcan Yılmaz ise ifadesinde, Uğur Güzel’e ’Seni bir haftadır, burada görmüyorum’ dedikten sonra kendisine sinirlenerek ateş ettiğini iddia etti. Polise teslim olan Uğur Güzel çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Bugün adliyeye çıkarılan Uğur Güzel, savunmasında Özcan Yılmaz’ın yerel seçimler sonrası işe girdiğini o tarihten bu yana eski dönemden çalışmaya devam eden işçilere ve kendisine hakaret ve tehditlerde bulunduğunu, Cumhurbaşkanına, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanına ve Cumhur İttifakı’na oy veren kişilere devamlı suretle küfür, hakaret ve tehditlerde bulunduğunu, olay günü yine aynı şekilde hakaretlerde bulunarak üzerine saldırdığını bu aşamada yaralama olayının gerçekleştiğini, kendisinin sabıkasız olduğunu ancak karşı tarafın birçok sabıkası olduğunu, yine gerçekleşen olay sebebiyle üzgün olduğunu beyan etti.

Savcılık adlı kontrol hükümleri uygulanması talebiyle Uğur Güzel’i sulh ceza mahkemesine sevk etti. Mahkeme bu talebi reddederek Uğur Güzel’in serbest bırakılmasına karar verdi.

 

5 1 vote
Haberi Puanla
1 Yorum
Önce eskiler
Önce yeniler En popüler yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu nasıl adalet ben anlamadım

Meteorolojiden Manisa İçin Sağanak Yağış Uyarısı!
1
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x