Belediye Yolları Onarmayınca Esnaftan Kendi Yollarını Onardı

Manisa’da meydana gelen traji komik olayda, Kula Belediyesine defalarca bozuk yolları için başvuru yapan esnafın, belediye tarafından yolları onarılmayınca çareyi kendi imkanları ile yollarını onararak belediyeye ve yetkililere tepki gösterdi.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
21 Şubat 2020 - 23:07
Manisa haber | Çevre Gündem | Kula haber

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Kula’ya bağlı Seyitali Mahallesinde bulunan Dokumacılar Sitesi Mevkiinde, yolda oluşan çukurlar için defalarca Kula Belediyesi’ne başvuru yapan bölge esnafı, yetkililer tarafından hiçbir çalışma yapılmayınca isyan etti.

Belediyenin yapmayınca esnaf çareyi yoldaki çukurları taşlarla doldurdu

İş yerlerine gidip gelebilmek için bozuk yolları kullanmak zorunda kalan esnaflar, bir çalışma yapılmayınca da çareyi yoldaki çukurları taşlarla doldurmakta buldu.

Kendi imkanları ile kamyonetin kasasına topladıkları taşları, yoldaki çukurları kapatmak için hareket geçen esnaflar, o bölgede kullandıkları bozuk yolların çukurlarını taşlarla doldurdu. Defalarca Kula Belediyesi’ne başvuru yaptıklarını belirten esnaflar, hiçbir çalışma yapılmamasına da isyan etti.

Ayrıca, yetkililere tepki gösteren esnaflar, kendi imkanları ile yama yaptıkları yolların fotoğrafını çekip, kendilerine ait sosyal medya hesaplarından paylaşarak tepki gösterdi.

 

Kimler Neler Demiş?

Manisa Kamyonet Sürücüsü Tıra Çarptığına Pişman Oldu!