Belediyenin Meclis toplantısında tişörtlü tepki

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisinde, Çin’in Doğu Türkistan’daki Müslümanlara uyguladığı zulme sessiz kalmnak istemeyen Şehzadeler ilçesinde İyi Partili Meclis üyeleri tarafından, üzerilerine giydikleri ‘Zulme sessiz kalma’ yazılı tişörtleriyle Çin’i protesto etti.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
04 Ocak 2020 - 00:23
Manisa haber | Genel Gündem | Şehzadeler haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Müslümanlara yönelik yaptığı işkence ve zulümlerle yıllardır adından söz ettiren Çin Halk Cumhuriyeti’nin, Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yaptığı zulme Türkiye’den gün geçtikçe sesler dahada çok yükselmeye başladı. Bu yükselen seslere bir yenisi de ‘dan geldi.

Manisa’dan her geçen gün Çin Halk Cumhuriyeti’nin, Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yaptığı zulme ses yükselmeye devam ediyor. Sivil toplum kuruluşlarının da daha önceden yapılan zulme karşı tepkiler gelmişti. Manisalılar tarafından da desteklenen bu tepkiler, orada yaşayan Uygur Türklerinin baskı, tecrit ve işkencelerle öldürülmelerine insanlığın neden sessiz kaldığı için. Dünyada Müslüman olmayan bir kesime karşılık yapılan en ufak bir insanlık dramında ayağa kalkan ülkeler, Çin’in Doğu Türkistanlıların kendi yurtlarında insanca yaşama taleplerini herkesin gözleri önünde yapmış olduğu bu zulme neden sessiz kaldığını protesto etmek için gösteriler yapılmaktadır.

Şehzadeler’in Ocak ayı toplantısında İyi Parti Grubunun tişörtlü tepkisi

Şehzadeler Belediyesinin Ocak ayındaki Meclis toplantısında bu tepkilere bir yenisi daha eklendi. İyi Parti Grubu tarafından Meclis toplantısına ‘Zulme sessiz kalma’ yazılı tişörtleriyle geldi. İyi partili Meclis üyeleri tarafından Çin’in bu yaptığı zulme tepki olarak giyilen tişörtler karşısında önce şaşırdılar sonrasında da bu tepkiye destek verdiler.

İyi Parti grubu adına söz alan Nesrin Dönmez, Çin Halk Cumhuriyeti’nin, Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yaptığı zulme karşı tepki göstermek için böyle bir eylem yaptıklarını söyledi. Daha sonra Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik de Çin’in yapmış olduğu zulümle ilgili olarak kısa bir konuşma yaptı.

 

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Traktör Sürücüsünün Trafikteki Tehlikeli Davranışı Kameralara Yansıdı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x