Bir Kar Etkinliğide Alaşehir Belediyesinden

Manisa'da ilçe belediyeleri arka arkaya kar yağmayan kent merkezlerinde, kar etkinliği düzenlemeye devam ediyor. Alaşehir belediyesinin düzenlediği etkinliğe, yüksek kesimlerden 2 kamyon kar getirilmesi, çocukları ve vatandaşları mutlu etti.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com
14 Ocak 2020 - 19:09
Manisa haber | Çevre | Alaşehir haber

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

İlçelerin yüksek kesimleri etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle bir çok mahalle ve köylerin ulaşım yolları kar nedeniyle kapandı. Ancak yıllardır kent merkezlerine yağmayan kar nedeniyle, bir çok çocuk karın nasıl bir şey olduğunu bilmeden büyüdü. Bu nedenle Alaşehir Belediyesi ilçe merkezinde kar etkinliği düzenledi.

Yayladan 2 kamyon kar gerildi

Belediyeye ait iş makineleri tarafından kentin yüksek kesiminde bulunan Horzum Embelli Mahallesi Ceycey Yaylasından, iş makineleriyle kamyonlara kar yüklendi. Yüklenen karları kamyonlar, Alaşehir Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’na taşıdılar. Bu esnada kar etkinliğine katılmak isteyen Alaşehirli vatandaşlar, çocuklar ve Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, sabırsızlıkla  iş makinelerinin gelmelerini beklediler. Kamyonlar meydana geldiğinde çocukların sevinci yüzlerine yansıdı. Karı kent merkezine döküldükten sonra, etkinlik için hazır bekleyen çocuklar kartopu oynamaya,  kardan adam yapmaya başladı. Çocukların aileleri tarafından da bu anı ölümsüzleştirmek için bir çok fotoğraf çekildi.Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, kamyonların gelmesini beklerken, alanda bulunan çocuklarla bolca muhabbet etti, fotoğraf çektirdi. Çocuklar ve vatandaşlar Başkan Öküzcüoğlu’na teşekkür etti.

Alaşehir İlçe Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, bu sene yüksek kesimlere çok yoğun bir şekilde yağan kar yağışının olduğunu, ancak kent merkezinin bulunduğu konum nedeniyle kar yağışının olmadığını, bu nedenle kamyonlarla Horzum Embelli Ceycey Yaylasından kar getirdiklerini, bu sayede Alaşehirli çocukların ve vatandaşların kar hasretini bitirdiklerini belirtti.

Kimler Neler Demiş?

Manisalı Manavdan Örnek Alınacak Davranış