Büyükşehir Depremde Mağdur Olan Vatandaşların Sorunlarını Dinledi

Manisa Büyükşehir Belediyesi yetkilileri geçtiğimiz günlerde, Akhisar ve Kırkağaç ilçelerinde meydana gelen ve bir çok vatandaşların mağdur olduğu depremlerin ardından bölgelerdeki çalışmalarına devam ediyor. Depremzelerin yaşadığı mahallelerden olan Bakır, İlyaslar, Karakurt, Gökçeahmet, Süleymanlı ve Tütenli mahallelerinde yetkililer vatandaşların sorunlarını dinledi.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
02 Şubat 2020 - 12:23
Manisa haber | Çevre Ekonomi | Akhisar haber

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Manisa’da 22 Ocak’ta Akhisar’da, 28 Ocak’ta ise Kırkağaç’ta yaşanan depremlerin ardından adeta seferber olan Manisa Büyükşehir Belediyesi, depremzedelerin yanından ayrılmıyor. Depremin yaşandığı ilk andan itibaren tüm ekiplerini depremin hissedildiği mahallelere sevk eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlarını zor günlerinde yalnız bırakmıyor.

Daire Başkanları deprem bölgesinde

Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Ergün Aksoy, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Gökhan Kiriş, Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı Sibel Alkın ve Şube Müdürleri depremin şiddetli hissedildiği mahalleleri ziyaret ederek depremzedelere geçmiş olsun temennilerinde bulundu. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün de selamlarını ileten daire başkanları, mahalle muhtarları, vatandaşlar ve depremzedelerle yaptıkları görüşmelerde ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu.

Kırkağaç ve Akhisarlı depremzedelerin sorunlarını dinlediler

İlk olarak Kırkağaç ilçesine giderek Bakır, İlyaslar ve Karakurt mahallelerini ziyaret eden daire başkanları, deprem nedeniyle hasar meydana gelen evlerde de inceleme yaptı. Sonrasında mahalle sakinleri ile buluşan daire başkanları, Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanlarında olduklarını söyledi. İlyaslar ve Karakurt mahallelerinde depremzedelerin sığındığı çadırları da ziyaret eden Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde görevli daire başkanları, depremzedelerin taleplerini dinledi.

Kırkağaç ziyaretinin ardından Akhisar’a bağlı Gökçeahmet, Süleymanlı ve Tütenli mahallelerini de ziyaret eden daire başkanları, bu mahallelerde kurulan çadırlarda kalan depremzedelerle bir araya geldi. Depremzedelerle yakından ilgilenen daire başkanları, Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanlarında olmaya devam edeceklerini belirtti.

 

Son güncelleme tarihi : 2 Şubat 2020 12:24

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa Büyükşehirden Depremzedelere 2 Milyon 399 Bin 500 Lira