Büyükşehir Süs Bitkileri Üretim Tesisi ile Tasarruf Sağlayacak

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler ilçesi Karaoğlanlı Mahallesi’nde Süs Bitkileri Üretim Tesisi’ne taşınma işlemini tamamladı ve alan üzerinde planlama çalışmalarına başladı.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com
15 Eylül 2020 - 17:23
Manisa haber | Ekonomi Politika

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal ve MASKİ Genel Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Cem Çöllü ile birlikte Şehzadeler ilçesi Karaoğlanlı Mahallesi’nde bulunan Süs Bitkileri Üretim Tesisi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Süs Bitkileri Üretim Tesisi’nde incelemelerde bulundu

Görevli personeller ile selamlaşan ve iyi çalışmalar dileyen Öztozlu, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin 17 ilçede hayata geçireceği peyzaj projelerinde kullanılacak olan bitkilerin üretileceği alanın Manisa’ya hayırlı olmasını diledi.

Büyükşehir üreterek tasarruf sağlayacak

Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş da Süs Bitkileri Üretim Tesisi’nde devam eden çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Göktaş, “Karaoğlanlı’daki yeni tesisimize taşınma sürecimizi geçen hafta tamamladık. Yerleşmeye devam ediyoruz. Burada mevcutta bulunan bitkilerimiz için 10 bin metrekare replikaj alanı, ağaç fidanlarımızı yetiştirmek için 10 bin metrekare telli terbiye sistemimiz ve 4 bin metrekarelik kapalı sera alanımız vardır.

İlk yıl için planladığımız mevsimlik çiçeklerin tohum ile üretimi ve bazı çalı grubu bitkilerinin (lavanta, sarıpapatya, gold taflan, ithal kartopu gibi) çelik ile üretimini gerçekleştireceğiz. Süs bitkileri üretimini de kendi imkanlarımız ile gerçekleştireceğimiz için kamu kaynaklarını daha etkin ve verimli kullanmış olacağız. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız ’ün talimatları doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa İl Jandarma Komutanı Yıldırım’dan Şehzadeler Ziraat Odasına Ziyaret
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x