Büyükşehirlerde Araç Giriş Çıkışları Yasaklandı!

Bilim Kurulu toplantısının ardından canlı yayında konuşan Ulusa Sesleniş konuşması yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, korona virüs salgını ile ilgili yeni tedbirler alındığını bildirdi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Bilim Kurulu toplantısının ardından canlı yayında konuşan Ulusa Sesleniş konuşması yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, virüs salgını ile ilgili yeni tedbirler alındığını bildirdi.

30 Büyükşehire Araç Giriş Çıkışları Yasaklandı

Bilim Kurulumuz hastalığın gelişimini anbean takip ediyor. Alınması gereken tedbirler de tavsiye olarak bizlere iletiliyor. Cumhurbaşkanlığı olarak biz de kurumlarımız başta olmak üzere tüm gelişmeleri göz önünde bulundurarak kararları gözden geçiriyor ve uygulamaya koyuyoruz.

Her bireyin kendi karantinasını, kendisi uygulamasıdır. Herkesin hassasiyet gösterdiğini biliyor ve şükranlarımı sunuyorum. Ancak sayı azda olsa sosyal izolasyon, sosyal mesafe gibi kurallara uymayanları da görüyoruz.

Uygulamalı kuralları zorunlu hale dönüştürmemiz gerekiyor.

İl pandemi ve il hıfsısıhha kurumları kendi ihtiyaçlarına göre, kendileri bu tedbirleri geliştirecektir. 30 büyükşehir ile Zonguldak’taki araç giriş çıkışlarını 15 gün boyunca yasakladık.

Korona Virüs Tedbirleri Artırıldı

Salgınla mücade çerçevesinde attığımız adımlara bu gece itibariyle yenilerini ekliyoruz. Kendi arabalarıyla şehirler arası yolculuk yapan vatandaşlarımızı kontrole tabi tutuyorduk.

Bu gece itibariyle ülkemizin 30 büyükşehirinde, Zonguldak ilimizi de araç giriş çıkışına kapatıyoruz. Bu şehirlerimize gıda temizlik gibi zorunlu ihtiyaç, lojistik araçlar dışında giriş çıkış yapılamayacaktır.

20 Yaş Altına da Sokağa Çıkma Yasağı Getirildi

Sokağa çıkma kısıtlamasını da 20 yaş altına çektik. 1 Ocak 2000 doğumlulardan sonrası da bu geceden itibaren sokağa çıkamayacaktır. 65 yaş üstü sıkıntı da 20 yaş altı sıkıntıda değil gibi bir garantimiz yok. Temel ihtiyaç malzemeleri temin edilebilir. Dışarı çıkmak zorunda olan vatandaşlarımız için de yeni bir uygulama başlatıyoruz. Pazar yerleri ve marketler gibi, insanların toplu bulunduğu alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacaktır.

İkazlara uymayanlara gereken idari ve adli cezalar tereddütsüz şekilde uygulanacak

Tüm bunlara ilave olarak Türkiye genelinde insan hareketliliğini azaltmak için gereken tedbiri almayı sürdüreceğiz. Gereken ilave tedbirler illerde alınıp uygulanabilecektir.

Sokaklar dahil tüm kamuya açık mekanlarda asla bir arada bulunulmayacak, sosyal mesafeye en az 3 adım olarak riayet edilecektir. İkazlara uymayanlara gereken idari ve adli cezalar tereddütsüz şekilde uygulanacaktır.

İlgili haber Bakan Koca'dan Çarpıcı Korona Virüs Açıklamaları!

İlgili haber Bakan Koca Korona Virüsten Ölen ve Yeni Vaka Sayılarını Açıkladı

İlgili haber Manisa’ya İl Dışından Gelip Karantinaya Uymayan 8 Kişiye Ceza Kesildi

Son güncelleme tarihi : 3 Nisan 2020 20:37

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Meteorolojiden Manisa’nın İlçeleri İçin Sağanak Yağış Uyarısı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x