Demirci Belediyesinden Çalışanları Sevindiren Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı!

Hizmet İş Sendikası Manisa Şube Başkanlığı ile Demirci Belediyesi şirketi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle belediye işçilerine yüzde 16 zam yapılması kararı alındı.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
26 Kasım 2020 - 17:44
Manisa haber | Ekonomi Politika | Demirci haber

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Hizmet İş Sendikası Manisa Şube Başkanlığı ile Demirci Belediyesi şirketi arasında 2 buçuk yılı kapsan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Toplamda yüze 16 oranında zam yapılan sözleşmede, yan sosyal haklara da yüzde 10 oranında iyileştirme yapıldı.

İmza töreninde konuşan Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk “Belediyemiz personelinin Hizmet İş Sendikası ile yaptığı sözleşmeyi bugün imza altına aldık. Kayıt altına aldık. Gönül daha iyi şartlarda sözleşme yapmak arzu ediyor.

Ama Ülkenin içerisinde bulunduğu, belediyenin içerisinde bulunduğu şartlarla biz verebileceğimiz en iyisini vermeye çalıştık. Sendika işçi kardeşlerimizin haklarını savunabildiği son noktaya kadar en iyisini elde etmeye çalıştı. İnşallah ortaya çıkan sözleşmede iyi bir sözleşme olur. Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle harcasınlar” dedi.

Yaklaşık 2 aydır süren görüşmelerin toplu iş sözleşmesinin imzalanmasıyla sonuçlandığını belirten Hak İş ve Hizmet İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Turan Karafil, “Yaklaşık 2 aydır devam eden görüşmelerimiz bugün itibari ile Toplu İş Sözleşmemizin imzalanmasıyla sonuçlanmış oldu. Demirci Belediyesi Şirketi çalışanlarımız için yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalıştı.

Enflasyon karşısında üyelerimizin boynunu eğdirmedik. Bu sebeple Değerli Belediye Başkanımıza bu süre zarfında bizlere vermiş oldu destekten dolayı teşekkür ediyor. Sözleşmemiz emekçi kardeşlerimiz, Sendikamız ve Belediyemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk’un makamında gerçekleşen törende Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ünlü, Yazı İşleri Müdürü Halis Aydın, Hak İş ve Hizmet İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Turan Karafil, Sendika İşyeri Temsilcileri Selçuk Güngör ve Harun Çankaya katıldı.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Turgutlu’ya MASKİ’den 25 Milyon Liralık Yatırım
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x