Demirci ve Gördes İlçeleri kara teslim oldu!

Manisa’nın Demirci ve Gördes ilçelerinde etkisini artıran kar yağışı sebebiyle şehir merkezleri ve yüksek kesimlerde kar yağışına teslim oldu. Yüksek kesimlerde kar kalınlığı 40 santimetreye yaklaşırken, yolda kalan sürücüler de arama kurtarma ekiplerince kurtarıldı.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Demirci^de dün gece başlayıp sabah da şiddetini artırarak devam eden kar yağışı nedeniyle ilçe merkezinde yolların buz tutması için Demirci Belediyesi ekipleri tarafından gün boyu tuzlama ve kar temizleme çalışmalarına devam etti. İlçede kar yağışının yoğun olduğu Çanakçı, Mahmutlar Bardakçı ve Sındırgı ilçe sınırına kadar olan bölümde, Manisa Büyükşehir Belediyesi Demirci Fen İşleri ekipleri tarafından 3 iş makinesi ile kar temizleme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Yetkililer Demirci – Simav karayolu için sürücüleri uyardı!

Demirci’de kar yağışının etkili olduğu, Demirci – Simav karayolu 1470 rakımlı Akçakertik mevkinde yoğun kar yağışı sebebiyle 4 araç mahsur kaldı. Demirci Belediyesi Arama Kurtarma ekiplerince mahsur kalan 4 araç kurtarıldı. Ayrıca ilçede kar yağışının keyfini okul bahçelerinde kar topu oynayıp, kardan adam yapan çocuklar çıkardı. Yetkililer 1470 rakımlı Akçakertik mevkinde yoğun kar yağışı nedeniyle, Demirci – Simav karayolunda sürücüleri, kar lastiği ve zincir takmayan araçların yola çıkmaması konusunda ikazlarda bulundu.

Gördeslilerin beklediği yılın ilk karı düştü!

Manisa’nın Gördes ilçesi uzun süredir beklediği yılın ilk karı yağ yağışı başladı. Manisa’nın ilçelerini gece boyunca etkisi altına alan kar yağışı, Gördes’e sabah saatlerinde yağmaya başladı. Gördesliler kar yağışına uzun zamandır hasret kaldığı için kar yağışı vatandaşları sevindirdi.

Yaz ve sonbahar dönemini kurak geçiren Manisa’nın Gördes ilçesine kış mevsiminin ilk karı yeni yılla birlikte yağdı. Kar yağışıyla birlikte Gördes ilçe merkezi ve dağlar beyaza bürünürken kartpostallık görüntüler oluştu. Kurak geçen yaz ve sonbaharın ardından yağan kar yağışı özellikle çiftçileri mutlu ederken çocuklar da yağan karla birlikte büyük sevinç yaşadı. Kar yağışının devam etmesi bekleniyor.

Son güncelleme tarihi : 7 Ocak 2020 00:12

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Selendi’de Tütün Üreticilerinin Yüzü Gülmedi!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x