Demirci’de Vatandaşlar Açılan Kurslara Akın Etti!

Manisa'nın Demirci İlçesinde açılan kurslara ilgi her geçen yıl artıyor. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından ilçede açılan 11 kursa vatandaşların ilgisi yoğun olduğu görünüyor. Bu sene açılan kurslar da,796 kişinin kurs gördüğü belirtiliyor.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
11 Ocak 2020 - 00:27
Manisa haber | Spor | Demirci haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Demirci İlçesinde Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Turgut Özal Kapalı Spor Salonunda açılan kurslara vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgi gösteriliyor. Açılan kurslarda farklı branşlardan oluşan toplam 11 branş bulunmaktadır.

Ülkemizde de yeni yeni boy göstermeye başlayan bocce, salon futbolu olarak ta halk arasında bilinen futsal, özellikle kız çocuklarının ilgi gösterdiği jimnastik, salon oyunlarının en bilinen oyunu basketbol, voleybol, ülkemizde son yıllarda ön plana çıkan ve çok rağbet görmeye başlayan okçuluk, tenis karma, atletizm, buz ve çim üzerinde oynanan hokey ve ata sporumuz olan güreş sporları gibi bir birinden farklı 11 dalda 796 kursiyer eğitim görüyor.

11 olan kurs sayısı 2020’de artırılacak

Demirci Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bilal Yılmaz tarafından yapılan açıklamada, 2020 yılı içerisinde kursiyer sayısının binden fazla olmasını hedeflediklerini, haftanın 7 günü bu tesislerde kurs hizmetleri verdiklerini, bu yıl 796 sporcuya kurs verildiğini, hali hazırda 11 branşta kurs verdiklerini, bu sayıyı ilerleyen zamanlarda artırmak istediklerini belirtti. Demirci Belediyesi tarafından, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından ve Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü tarafından çok destek verildiğini belirterek teşekkür etti.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Demircili Esnafa Yerli ve Milli Üretim Olan Borel El Dezenfektanı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x