Depreme Ameliyat Olduktan Sonra Evde Yakalandı

Kalça kemiğinden ameliyat olduktan sonra hastaneden taburcu olan genç, 22 Ocak’ta Akhisar’ın Musalar Mahallesi olan 5.4 büyüklüğünde meydana gelen depreme yakalanan talihsiz genç, evinin ağır hasar olması sebebiyle artık çadırda yaşam mücadelesi veriyor.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
21 Şubat 2020 - 11:03
Manisa haber | Genel Sağlık | Akhisar haber

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Kırkağaç’ın İlyaslar Mahallesi’nde ikamet eden ve Soma’da Türkiye Kömür İşletmelerine bağlı Ege Linyit İşletmelerinde ölçü tespit elemanı olarak çalışan Süleyman Küçükkobak, Kırkağaç’ta sık sık yaşanan depremler nedeniyle başına gelenleri anlattı.

Aylarca ertelediği kalça kemiğ ameliyatını oldu, depreme yakalandı

Kalçayı tutan femur kemiğinden ameliyat olan ve 3 ay boyunca ayağının üstüne basmaması gereken 28 yaşındaki genç adam, “Fazla kortizon kullanımından dolayı, femur kemiğimde çürüme olmuştu. Zor bir operasyon oldu. 3 ay ayağımın üzerinde basmamam gerekiyor. Tam da böyle bir kötü zamana denk geldi. Depremden dolayı evde duramıyorum. Çadırda kalıyorum. Yerde oturamadığım için çadıra mecburen kanepe getirmek zorunda kaldık” dedi.

Deprem sırasında evdeydi

“Depremlerin bitmesini bekliyoruz” diyen Küçükkobak, “Deprem sırasında evdeydik. Ameliyat olduğum için babam ve annem başımda bekliyordu. Depremlerin olması sonrası panikle hemen önce benim yanıma geldiler. Evimiz hasar gördü, apar topar hemen evden dışarı çıktık. Artık çadırda yaşıyoruz. Çok zor durumdayız. Benimde fiziki koşullarım ameliyatlı olmamdan dolayı zor durumdayım. Fiziki durumum el verdiğince koltuk değnekleriyle dışarı çıkmaya çalışıyorum. Uzun süredir yattığımdan dolayı, baş dönmesi falan yaşıyorum.

Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti

Tansiyonum düşüyor bazen. O nedenle çok fazla çıkamıyorum. Genelde günümü çadırda geçiyorum. Çok şükür şu an bir eksiğimiz yok. Büyükşehir belediyesi ve yardım kuruluşlarından yemek gönderiliyor. Sağ olsunlar. Benim için kolay kolay unutulacak bir olay değil. Ameliyatımı 4 ay önce olmam gerekiyordu. Sürekli erteledim. Operasyonu olduktan 1 ay sonrada böyle bir olay başımıza geldi. Tabii haliyle mahallemizin ve evimizin fiziki koşulları, birde üzerine benim fiziki koşullarım eklenince ayakta kalmaya çalışıyorum” dedi.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Evlerinden Çıkamayan Yaşlı Çift Jandarmadan Erzak İstedi
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x