Ege Denizindeki deprem Manisa’da da hissedildi

Ege Denizi açıklarında 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Manisa, İzmir ve Aydın illerinde hissedildi.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
05 Ocak 2020 - 05:12
Manisa haber | Çevre Gündem | Akhisar haber

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 01.11’de Ege Denizi açıklarında 4 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Depremin, İzmir’in Urla ilçesine 21 kilometre uzaklıkta ve 12 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

Deprem çevre illerde de hissedildi

Öte yandan deprem, İzmir, Aydın ve ‘da da hissedildi. Yetkililer, bölgede depremden kaynaklı herhangi olumsuz durum yaşanmadığını bildirdi. Öte yandan AFAD verillerine göre artçı sarsıntılar gelmeye devam ediyor. Manisa’nın Akhisar ilçesindeki İsaca ve Söğütlü köylerinde yerin 4 kliometre altında artçı sarsıntılar 04:55 itibariyle devam ediyor.

Manisa’da yeni yıla depremle girmişti

Manisa hatırlanacağı üzere yeni yıla da deprem ile girmişti. Deprem kuşağında olan ilimiz orta şiddetteki depremlerle sık sık sallanıyor. Sürekli yaşanan depremin sarsıntıları vatandaşları evlerinde huzursuz ediyor. Bu sebepten dolayı vatandaşlar kendilerini güvenli hissedeceği yerlere atıyor. Depremler sonrasında vatandaşın akıllarına gelen soru ise depreme ne kadar hazırlıklı olunduğu ve depreme ne kadar dayanıklı binalarda yaşadığı soruları akıllarına geliyor.

Son güncelleme tarihi : 6 Ocak 2020 15:50

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kula’da Emniyet Müdürlüğü Korona Virüs Denetimlerini Sıklaştırdı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x