Galip Şahyar Defnedildi

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde 1989-1994 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Galip Şahyar 70 yaşında hayatını kaybederken, Şahyar düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
02 Ocak 2020 - 18:50
Manisa haber | Genel Gündem | Alaşehir haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Alaşehir ilçesinde 89-94 yılları arasında belediye başkanlığı görevini yapan Galip Şahyar geçtiğimiz günlerde yaşamını yitirmişti. Galip Şahyar’ın naaşı Alaşehir Belediye binası bahçesine getirilerek toplanan kalabalık tarafından helallik alındı. Belediye binası önünde düzenlenen törende Belediye başkanı Ahmet Öküzcüoğlu ve Eski maliye bakanı Sümer Oral konuşma yaptı.

Cenaze namazına sevenleri büyük ilgi gösterdi

Törenin ardından eski belediye başkanının naaşı Alaşehir Pazar Camiine getirildi. Cenaze namazı Alaşehir Müftüsü Nacati Kara tarafından kıldırıldı. Merhum Şahyar ‘ın cenaze namazına Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, belediye başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, törende konuşma yapan eski maliye bakanı Sümer Oral, 1999-2011 yıllarında Alaşehir ilçesinde belediye başkanlığı görevi yapan Kadir Daş, 2018-2019 arasında Milliyetçi Hareket Partisi’nden belediye başkanı olan Ali UÇAK, Adalet ve Kalkınma Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanları yanı sıra ailesi ve çok sayıda sevenleri katıldı.

Galip Şahyar’ın cenazesi öğle namazından sonra kılınan cenaze namazından sonra Asri mezarlığa defnedildi. Şahyar’ın ailesi cenazeye katılanların taziyelerini kabul etti ve duygulu anlar yaşandı.

 

Son güncelleme tarihi : 2 Ocak 2020 18:55

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Kamyon ile Çarpışan Otomobil Takla Attı: 3 Yaralı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x