İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, Manisa Trafiğini Denetledi!

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Manisa’nın Salihli ilçesinde Kurban Bayramı öncesi trafik denetimine katıldı. Sürücüleri kurallara uymaları konusunda uyaran İnce, “Sürücülerimiz hız limitlerine, takip mesafesi kurallarına uyarlarsa, şerit değiştirmeyi kuralına göre yaparlarsa, sürücülerimiz cep telefonu kullanmazsa, araç içerisindeki herkes emniyet kemerlerini takarlarsa biz bu işi başarabiliriz” dedi.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
31 Temmuz 2020 - 00:08
Manisa haber | Asayiş Politika | Salihli haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

İçişleri Bakan Yardımcımız Muhterem İnce,  Vali Yaşar Karadeniz ve yetkililerle birlikte Salihli İlçesinde, Kurban Bayramı nedeniyle alınan tedbirler kapsamında düzenlenen trafik denetimine katıldı.

İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, Manisa’da Trafik Uygulama Noktasında İncelemelerde Bulundu!

Kurban Bayramı dolayısıyla trafikte alınan tedbirleri yerinde incelemek için Salihli Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği’ndeki uygulama noktasını ziyaret eden İçişleri Bakan Yardımcımız Muhterem İnce, Vali Yaşar Karadeniz ve beraberindekiler, Jandarma ve Emniyet tarafından açılan standı inceledi. Daha sonra yoldan geçen sürücü ve yolcularla sohbet ederek onlara çeşitli hediyeler veren Bakan Yardımcısı İnce, vatandaşların Kurban Bayramlarını da kutladı.

Bayram süresince 162 binden fazla personelin görev yapacak

İçişleri Bakan Yardımcımız Muhterem İnce gazetecilere yaptığı açıklamada, 81 İl Valiliğine gönderilen genelge kapsamında bayram süresince 162 binden fazla personelin görev yapacağını söyledi. “İçişleri Bakanlığı olarak trafik kazalarını en aza indirmek, trafik kazalarındaki ölümleri sıfırlamak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Bu hedef kapsamında Trafik Güvenliği Strateji Uygulama Belgemizi hazırladık” diyen Bakan Yardımcısı İnce konuşmasına şöyle devam etti: “Bu belgemizi de 81 İl Valiliğimizle paylaştık. Bu kapsamda çeşitli eğitimler, bilgilendirme çalışmaları ve kampanyalar düzenliyoruz. Bu yılda ‘Trafikte Daha İyiye’ adlı bir sloganımız var. Trafikteki kazaları en aza indirmek, ölümlü kazaları sıfırlamak için sahadaki arkadaşlarımız çalışmalarına devam ediyor.

Bayramlar trafik kazalarının da kaza riskinin de en yoğun olduğu günler

Manisa’da bu anlamda çok güzel ve başarılı çalışmalar yürüten illerimizden bir tanesi. Valimizin koordinesinde Emniyet Müdürlüğümüzün, Jandarma Komutanlığımızın ve özellikle trafik alanında çalışan arkadaşlarımızın çok ciddi gayretleri var. Bayramlar bilindiği üzere trafik hareketliliğinin en yoğun olduğu günler. Trafik kazalarının da kaza riskinin de en yoğun olduğu günler. Bu anlamda İçişleri Bakanlığı olarak Bakanımızın imzası ile bir genelge yayınladık.

Bu genelge kapsamında 7 günü kapsayan bir denetim, çalışma, eğitim ve bilgilendirmeyi içeren bir paket hazırlandı. Bayram boyunca sahadaki arkadaşlarımızın bu konudaki alınan tedbirleri nasıl uyguladığını yerinde görüyoruz.  162 bin civarında arkadaşımız bayram boyunca trafik konusunda görev yapacak, sahada olacaklar. Yaklaşık 23 bin civarında arkadaşımızda gün içerisinde faal olarak çalışacak.”

Salihli’de trafik denetlemesinde İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce ve Vali Yaşar Karadeniz’e Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy ve yetkililer eşlik etti.

Uygulama noktasında durdurulan araç sürücülerine trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulunan İnce, sürücülerle sohbet etti. Emniyet kemeri takılı olmayan yolcuya, emniyet kemerini taktıran İnce sürücülere ve çocuklara çeşitli bayram hediyesi verdi.

“Trafikte daha iyiye”

Jandarma Komutanlığı standını gezen İnce, daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, 81 il valiliğine gönderilen genelge kapsamında bayram süresince 162 binden fazla personelin görev yapacağını söyledi. İnce, “Trafik kazalarını en aza indirmek, trafik kazalarındaki ölümleri sıfırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Çünkü böyle bir hedefimiz var. Trafik Güvenliği Strateji Uygulama Belgemizi hazırladık. Bu belge kapsamında da 81 Valiliğimiz ile bunu paylaştık. Çeşitli eğitimler ve bilgilendirme çalışmaları yapıp, kampanyalar yapıyoruz.

Hatalı sürücüye kırmızı düdük, bu yolda hep birlikteyiz gibi kampanyaları daha önce uygulamıştık. Bu senede trafikte daha iyiye sloganla yola çıktık. Amacımız trafikteki kazaları ve ölümlü kazaları sıfırlamaktır. Bu anlamda Manisa başarılı çalışmalar yapan illerimizden bir tanesidir. Manisa’da bu anlamda çok güzel ve başarılı çalışmalar yürüten illerimizden bir tanesi. Valimizin koordinesinde Emniyet Müdürlüğümüzün, Jandarma Komutanlığımızın ve özellikle trafik alanında çalışan arkadaşlarımızın çok ciddi gayretleri var. 2015 yılında trafik kazalarındaki ölüm sayımız 7 bin 530 idi, 2019 yılında bu sayı 5 bin 732’ye indi. Yani yüzde 27’lik bir azalma oldu” dedi.

“Yeter ki kurallara uyalım”

Denetimlere, özellikle otobüs denetimlerine çok önem verdiklerini anlatan İnce, sivil denetimler yaptıklarını, jandarma ve emniyetin müfettişlerinin sivil olarak denetim yaptığını söyledi. Hem havadan, hem karadan denetimleri sürdürdüklerini belirten İnce, 50 noktada kazaların yoğunlaştığını tespit ettiklerini sözlerine ekledi. İnce, “Sürücülerimiz hız limitlerine uyarlarsa, takip mesafesi kurallarına uyarlarsa, şerit değiştirmeyi kuralına göre yaparlarsa, sürücülerimiz cep telefonu kullanmazsa, araç içerisindeki herkes emniyet kemerlerini takarlarsa biz bu işi başarabiliriz. Herkese hayırlı bayramlar diliyoruz. İnşallah kazasız, belasız, huzurlu, mutlu, güzel bir bayram ve günler geçiririz” dedi.

İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, Manisa’da Trafik Denetimine Katıldı İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, Manisa’da Trafik Denetimine Katıldı İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, Manisa’da Trafik Denetimine Katıldı İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, Manisa’da Trafik Denetimine Katıldı İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, Manisa’da Trafik Denetimine Katıldı İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, Manisa’da Trafik Denetimine Katıldı İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, Manisa’da Trafik Denetimine Katıldı İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, Manisa’da Trafik Denetimine Katıldı İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, Manisa’da Trafik Denetimine Katıldı İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, Manisa’da Trafik Denetimine Katıldı İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, Manisa’da Trafik Denetimine Katıldı İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, Manisa’da Trafik Denetimine Katıldı

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Emniyetinden Uyuşturucu Satıcılarına Operasyon: 6 Kişi Tutuklandı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x