İlçe merkezine kamyonla çocuklar için kar getirdiler

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde bir gelenek haline gelen ve ilçe merkezine kar yağmayınca, yüksek kesimlerde yağan kar nedeniyle karda oynamayan çocukları düşünen Turgutlu Belediyesi Başkanı Çetin Akın, kar yağışının yaşanmadığı ilçe merkezine yüksek kesimlerden toplanan 8 kamyon kar getirtti.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com
07 Ocak 2020 - 19:19
Manisa haber | Çevre Eğitim | Turgutlu haber

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

Turgutlu Belediyesi tarafından bir klasik haline dönüştürülen etkinlikte, ilçe merkezinde kar görmeyen yada kartopu oynayamayan çocuklar için kar getirdi. Daha öncede Turgutlu’da eski Belediye Başkanı MHP’li Turgay Şirin tarafından aynı etkinlik yapılmış ve çocuklar çok mutlu olmuştu.

Turgutlu’nun yüksek kesimlerinden 8 kamyon kar getirildi

İlçe MHP’den CHP’ye geçmesine rağmen çocuklar unutulmadı ve yine Turgutlu’nun yüksek kesimlerinden ilçe merkezindeki çocuklara kar getirildi. İlçeni yoğun olarak yüksek kesimlerine kar yağması ve bu nedenle yüksek kesimlere gitme imkanı olmayan çocuklar için, CHP’li Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, yüksek kesimlerden ilçe merkezine 8 kamyon kar getirtti. Belediye binası önüne dökülen 8 kamyonu karı gören çocuklar mutluluktan havalara uçtu. Belediye binası önüne dökülen karların etrafına toplanan çocuklar, kardan adam yaptılar, karda kaydılar ve kartopu oynayarak güzel bir gün geçirdiler.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ise, kartopu oynayan ve kar yığınından kayan çocukların eğlencesine eşilik etmek için yanlarına geldi. Kartopu oynayan çocukların gözlerindeki mutluluğu gören Başkan Akın, onların bu sevincine eşlik etmek isteyince bütün çocukların kartopu hedefi haline dönüştü. Başkan Akın çocuklarla oynadıktan sonra fotoğrafta çektirdi.

Son güncelleme tarihi : 7 Ocak 2020 19:52

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Muradiye Mahallesi’nde Yol Düzenleme Çalışmalarına Başlandı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x