İlçede Kapatılan Esnafa Bin 500 Lira Nakdi Destek Verilecek!

Korona virüsle mücadele kapsamında yayınlanan genelgeler doğrultusunda Şehzadeler ilçesindeki faaliyetleri durdurulan 327 esnafa, müracaat etmeleri halinde, Şehzadeler Belediyesi’nce 750 TL, Şehzadeler Kaymakamlığı’nca 750 TL olmak üzere 1.500 TL nakdi destekte bulunulacak.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
26 Kasım 2020 - 11:25
Manisa haber | Ekonomi Politika | Şehzadeler haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara düzenledikleri basın toplantısı ile korona virüsle mücadele kapsamında Şehzadeler ilçesinde faaliyetleri durdurulan esnaflara nakdi destekte bulunulacağını duyurdu.

Aralık ayı Meclisinde toplantısı sonrası nakdi destek verilecek

Şehzadeler Kaymakamlığı’nda düzenlenen toplantıda yapılacak desteklemelerin detayları hakkında bilgi veren Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  korona virüsle mücadelenin tüm dünyada olduğu gibi Şehzadelerde de sürdüğüne dikkat çekerek “Ancak görüyoruz ki ülkemizde vaka sayılarında ciddi bir artış var. Her gün canımız yanıyor. Vefat sayılarında bir artış var. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Şehzadeler ilçesinde sınırları içerisinde 327 işletme kapatıldı

Korona virüsle mücadele kapsamında her gün yeni tedbirlerin alınmak zorunda kalındığına dikkat çeken Başkan Çelik sözlerini şöyle sürdürdü; “Geçtiğimiz günlerde de kahvehaneler, internet kafeler, bilardo salonları ve halı saha gibi işletmelerin faaliyetlerine ara verildi. Şehzadeler ilçemiz sınırları içerisinde bu kapsamda 327 işletmemiz faaliyetlerini sürdüremez hale geldi. Pandemi nedeniyle herkes ekonomik olarak bir zorluk içerisinde. Faaliyetleri durdurulan esnaflarımız ise ayrıca bir sıkıntı yaşıyor. Tabi bu bir tercih değil, mecburi bir durum. Pandeminin daha da fazla yayılmaması için tedbir alınmak zorunda.

Bir defaya mahsus olmak üzere 750’şer TL’lik bir destek

Bu noktada biz de ne yapabiliriz diye bir çalışma yaptık. Sayın Kaymakamımız ile de istişarede bulunduk. Esnafımızın bir nebze de olsa yarasını sarabilmek, onlara bu zorlu süreçte yalnız olmadıklarını hissettirebilmek için bazı kararlar aldık. Şehzadeler Belediyesi olarak Aralık ayı Meclisimizde alacağımız karar sonrasında bu 327 esnafımızdan bize müracaat eden esnaflarımıza bir defaya mahsus olmak üzere 750’şer TL’lik bir destekte bulunma kararı aldık. Yine aynı şekilde Sayın Kaymakamımız da sosyal yardımlaşmayı toplayarak, gerekli çalışmayı yaptı. Şehzadeler Kaymakamlığımız da esnaflarımıza yalnız olmadıklarını hissettirmek için bir yardımda bulunacak.”

Vatandaşa çağrıda bulundu

Vatandaşlara bir de çağrıda bulunan Başkan Çelik “Maske, mesafe ve temizlik kuralına uyalım. Vaka sayıları artarsa ilave tedbirlerin alınması da kaçınılmaz olacak. Yapılması gereken her şey vatandaşımızın elinde. Lütfen bütün sosyal etkinliklerimizi erteleyelim ve çekirdek ailemiz ile birlikte olmaya dikkat edelim. Bir araya gelmek durumunda kalıyorsak da maske, mesafe ve temizlik kuraldan taviz vermeyelim” şeklinde konuştu.

750 TL Kaymakamlık, 750 TL de Şehzadeler Belediyesi verecek

Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara ise Haziran ayında pandeminin yükselişe geçtiği dönemde Sosyal Yardımlaşma Vakıfları aracılığı ile hem vakıf bütçesi hem de merkezi bütçeden esnaflara 750- 1000 TL arasında değişik yardımlar yaptıklarını hatırlatarak şöyle devam etti; “Alınan ek tedbirler kapsamında bazı işyerlerimiz yılbaşına kadar kapatıldı.

Bu esnaflarımıza bir katkısı olması için, onlara yalnız olmadıklarını göstermek için gerekli çalışmalarımızı yaptık ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız aracılığıyla esnaflarımıza 750 TL destekte bulunma kararı aldık. 750 TL biz, 750 TL de Şehzadeler Belediyemiz bu esnaflarımıza bir destekte bulunmuş olacağız. Ayrıca bu süreçte e-devlet üzerinden başvuru yapan vatandaşlarımız başvuruları değerlendirildikten sonra 1000 TL pandemi yardımı alabilirler.”

İlçede Kapatılan Esnafa Bin 500 Lira Nakdi Destek Verilecek!

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da 55 Yıldır Tenekecilik Mesleğini Yaşatmaya Çalışıyor…
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x