İstanbul’da Kuvvetli Sağanak Yağış, Sel ve Fırtına Hayatı Felç Etti!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün şiddetli yağmur konusunda dün uyardığı İstanbul’da sağanak yağmur etkili oldu. İstanbul’da öğle saatlerinde itibaren etkili olmaya başlayan kuvvetli sağanak yağış, İstanbul'da hayatı felç etti. Bazı ilçelerde yağmur suları sellere neden olurken, fırtına çatıları uçurdu. Dehşet anları an be an kameralara yansıdı.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com
23 Haziran 2020 - 18:16
Manisa haber | Asayiş Çevre Gündem Hava durumu Ulusal

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün şiddetli yağmur konusunda dün uyardığı İstanbul’da özellikle boğaz çevresinde bulunan ilçelerde sağanak yağmur etkili olmaya başladı.

Esenyurt’ta dehşet anları kamerada

Esenyurt’ta bugün özel bir hastanenin çatısı, caddede bulunan araçların üzerine uçtu. 6 aracın hasar gördüğü olay güvenlik kamera görüntülerine saniye saniye yansıdı. Görüntülerde çatıdan kopan büyük levhalar caddeye düşüyor. Bu sırada şans eseri aşağıda yürüyen insanlara zarar gelmiyor. Yaşanan panik kameralara yansıyor.

Esenyurt’ta şiddetli yağış sele neden oldu

Sel sularına kapılanlar vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Selden kurtarılan vatandaşlara ilk müdahaleyi sağlık ekipleri yaptı.
Edinilen bilgilere göre şiddetli yağış, Esenyurt Pınar Mahallesi’nde sele neden oldu. Cadde ve sokaklar adeta göle dönerken vatandaşlar zor anlar yaşadı. Sel sularında mahsur kalan vatandaşlara sağlık ekipleri müdahale etti. Ekiplerin müdahaleleri sürüyor.

Vatandaşlar midibüsün üzerinde mahsur kaldı

Esenyurt’ta etkili olan şiddetli yağmur taşkınlara neden oldu. İlçede bir su kanalının taşması sonucu birçok ev su altında kadı. Bir sokak üzerinde ise midibüsün içerisinde bulunanlar mahsur kaldı. Yolcular, sel sularının midibüsün yarısına kadar çıkması üzerine midibüsün üstünde bulunan pencereden yukarı çıktı. Mahsur kalan yaklaşık 10 kişi kurtarılmayı bekliyor.

Fabrikanın çatısı uçtu

Sağanak yağmur öncesinde Büyükçekmece ilçesi’nde hortum meydana geldi. Meydana gelen hortum bölgede bulunan vatandaşların cep telefonu kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Hortum nedeni ile Hadımköy’de bulunan bir fabrikanın çatısı uçtu. Bir akaryakıt istasyonun içerisinde bulunan buzdolapları ise havaya uçarak devrildi. Çalışanlar ise akaryakıt istasyonun içerisine kaçarak kurtuldu.

Beşiktaş’ta mahsur kalan araçlar havadan görüntülendi

Beşiktaş’ta yoğun yağış sonrası sokak ve caddeler su altında kaldı. Göle dönen sokaktaki birçok araç mahsur kalırken, bazı sürücüler de geçmeye çalıştı. Gölge dönen sokak ise havadan görüntülendi.

İstanbul’da metrekareye düşen yağmur miktarı belli oldu

İstanbul’da bugün öğlen saatlerinde etkili olan yağmur sonrasında ilçelerde metrekareye düşen yağmur miktarı belli oldu. İBB AKOM verilerine göre en fazla yağış, 104 kilogram ile Silivri İlçesi’nde ölçüldü.

Mahallede bir sokak üzerinde bulunan birçok evin bodrum katını sel suları bastı. Şuana kadar bir can kaybının yaşanmadığı öğrenildi.
Öte yandan İBB AKOM verilerine göre İstanbul’a düşen yağış miktarı belli oldu. Verilere göre en fazla yağış miktarı 108 kilogram ile Silivri İlçesi’nde ölçüldü. Diğer bölgelere düşen yağış miktarı ise şöyle ölçüldü; Hadımköy 49.2, Çatalca 47.7, Büyükçekmece 50.3, Silivri Çanta 58.6, Esenyurt 27.7

 

Son güncelleme tarihi : 23 Haziran 2020 18:35

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başkan Çelik Manisalılara Deprem Uyarısında Bulundu!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x