İzmir’de Sahte İçkiden Ölenlerin Sayısı Artmaya Devam Ediyor…

İzmir’de, sahte içki tüketmeleri nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 15’e yükseldi. Hastaneye kaldırılan çok sayıda kişinin tedavisi ise devam ediyor.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
12 Ekim 2020 - 14:35
Manisa haber | Asayiş Gündem Ulusal

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

İzmir’in çeşitli ilçelerinde sahte içki içtikleri iddia edilen çok sayıda kişi, mide bulantısı ve görme kaybı şikayetleriyle rahatsızlanarak hastanelere kaldırılmıştı. İzmir’in Urla ve Ödemiş ilçelerinde de 4 kişi daha sahte içkiden hayatını kaybetti.

İzmir’in çeşitli ilçelerinde sahte içkiden ölenlerin sayısı 15’e yükseldi

Urla’da sahte alkol tükettiği iddia edilen 46 yaşındaki Hakan Ulukaya, rahatsızlanarak Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı. Buradan ’ya sevk edilen Ulukaya, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Ödemiş ilçesinde ise mide bulantısı ve görme kaybı şikayetleriyle Ödemiş Devlet Hastanesine başvuran 6 kişinin, yapılan tahliller sonucunda sahte içki tükettikleri ortaya çıktı. Sahte içki tüketenlerden Mehmet Görgülüer ve Engin Dokuyucu vefat etti. Kuzen oldukları öğrenilen Görgülüer ve Dokuyucu’nun cenazeleri bugün toprağa verilecek.

Ödemiş Devlet Hastanesinde sahte içki nedeniyle tedavi görenlerden bir kişi de tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlerin cenazeleri, otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumuna getirildi.

Hastaneye kaldırılan çok sayıda kişinin tedavisine devam edilirken, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmanın ise genişletildiği öğrenildi.

İzmir’de Sahte İçkiden Ölenlerin Sayısı Artmaya Devam Ediyor…

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’den sahte içki açıklaması

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, sayısı 15’e yükselen sahte içki ölümlerine ilişkin açıklama yaptı. Bornova’daki Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nda yüz yüze eğitim açılışı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali Köşger, “Güvenlik güçlerimiz çeşitli noktalarda bu tür faaliyetlerin yürütüldüğünü değerlendirdikleri yerlere baskınlar yapıyor.

Yüklü miktarlarda kaçak içki ya da kaçak içki kullanılan malzemeler ele geçirildi. Adli süreç başlatıldı, devam ediyor. Çünkü bu işin içinde ölüm var. Birçok vatandaşımız maalesef hayatını kaybetti. Onlarca vatandaşımız hastanelerde yatıyor. Durumu kritik olanlar var.

İçki veya alkol alma bir yaşam biçimi olabilir ama vatandaşlarımızdan bunu gayrimeşru, ne olduğu belli olmayan bandrolsüz, yetkisiz yerlerden temin etmemelerini, bu ihtiyaçlarını kurumsal mekanlardan temin etmelerini söylemek istiyorum. Arkadaşlarımız bu konunun üzerine gidecek. Denetimler sıklaşacak” diye konuştu.

Vali Köşger, Kınık ilçesindeki programında da, “Bu konuda vatandaşımızın duyarlı olması lazım. Vatandaşlara duyarlılık çağrısında bulunuyorum. Bir şey ucuza satılıyorsa muhakkak arkasında karanlık bir iş vardır. Bu karanlık işlerden kaçınmalarını tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.

İzmir’de Sahte İçkiden Ölenlerin Sayısı Artmaya Devam Ediyor…

Son güncelleme tarihi : 12 Ekim 2020 14:38

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’nın Salihli, Alaşehir, Kula ve Sarıgöl İlçelerinde Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x