Karne Yanında Kitap Projesi

Manisan’nın Kula ilçesinde Rafet Üçelli İlk ve Ortaokulunda gerçekleştirilen karne töreninde, öğrenciler karnelerini almanın mutluluğunu yaşadılar. Öğrenciler karnelerini Kula Kaymakamı Kemal Duru, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen ve Şube; Müdürleri İsa Ekiz ile Hüseyin İzci’nin ellerinden aldı.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
17 Ocak 2020 - 16:35
Manisa haber | Eğitim | Kula haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Manisa Valiliği tarafından kitap okuma kültürünün yaygınlaşması amacıyla başlatılan ‘Manisa her yerde okuyor’ projesi kapsamında karne alan öğrencilere karne yanında 2 kitap hediye edildi. Kitap okuma kültürünü yaygınlaştırmak için düşünülen projede öğrencilere karnelerini ve kitaplarını Kaymakam Kemal Duru ve beraberindekilerin dağıttı.

‘1 karne, 2 kitap’ projesi

Kula Kaymakamı Kemal Duru, Rafet Üçelli Ortaokulu’nun başarılı bir projeye imza attığına dikkat çekti. Kaymakam Duru, “Öğrenci kardeşlerimizden istediğimiz tek şey var, o da kitap okumaları, öğrenci kardeşlerimize kitaplarını dağıttık. Kitapların öğrencilerin gelişimde faydalı olacağını düşünüyorum. Öğretmen arkadaşlarımızdan bu konunun önemini idrak etmeleri ve var güçleri ile çalışmalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Rafet Üçelli Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Suphi Aksoy, “Okul olarak ‘1 karne, 2 kitap’ projesi başlattık. Öğrencilerimizin 15 tatilde kitap okumanın önemini kavratmak için ikişer tane kitap hediye ettik.” ifadelerini kullandı.

İlçede 48 okul 581 öğretmen ile 6 bin 797 öğrenci yarıyıl tatiline girdi.

Son güncelleme tarihi : 17 Ocak 2020 16:36

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kaymakam Atak, Sivas Gölova İlçe Kaymakamlığına Atandı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x