Kaymakam Uçgun, Öğrenci Servislerini Denetledi

Taşımalı sistemin en yoğun olduğu ilçelerden biri olan Alaşehir ilçesinde Kaymakamı Uçgun'nun da katılımıyla, öğrenci servislerinin Jandarma ekipleri tarafından denetimi yapıldı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
14 Ocak 2020 - 11:37
Manisa haber | Gündem | Alaşehir haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Taşımalı eğitim sistemi ülkemizde yoğun bir şekilde uygulanmakta ve öğrencileri taşıyan servis araçları da sıkı sık denetlenmekte. Denetlemeyi yapan ekipler her fırsatta öğrenci servis sürücülerini trafik kurallarına uymaları ve araçlarının düzenli olarak bakımlarını yaptırmaları konusunda uyarıları yapılmaktadır. Şehir merkezinde polis ekipleri ve zabıtalar, şehir dışında ise jandarma ekipleri tarafından sık sık bu denetimler yapılıyor.

Bu kapsamda taşımalı eğitim sisteminin en fazla olduğu ilçe olan Alaşehir İlçesinde, öğrenci servisleri her fırsatta emniyet, jandarma ve zabıta ekipleri tarafından denetleniyor. Yapılan denetlemelerde araçlar içerisinde bulunan ve öğrencilerin güvenliğini sağlayan, her hangi bir durum söz konusu olduğunda araç içerisinde gerekli ekipmanlar bulunmakta mı? ve öğrenci servis şoförleri yaptıkları işi gerçek anlamıyla bilinçli bir şekilde mi yapıyor. Kurallara uyan sürücülere ekipler teşekkür ederek gönderirken, kurallara uymayan sürücülere binlerce lira ceza kesiliyor.

Alaşehir’de 4 bin öğrenci taşımalı sistem kullanıyor

Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, jandarma ekiplerinin yapmış oldukları denetimlere katıldı. Taşımalı öğrenci servis sürücüleri ve öğrenciler ile konuşan Kaymakam Uçgun, öğrencilere servis aracı içerisinde uymaları gereken kuralları hatırlatırken, servis şoförlerinde öğrencilerin bu kuralları yerine getirip getirmediklerini mutlaka denetlemeleri gerektiğini, öğrenci haricinde kimseyi araca almamaları gerektiğini hatırlattı.

Denetimler sonrası bir açıklama yapan Kaymakam Uçgun, Alaşehir İlçesinde 18 bin öğrenci bulunduğunu, bu öğrencilerin 4 bini taşımalı sistemle okullarına getirildiğini, yetkililer olarak bu öğrencilerin, güvenli bir şekilde evlerinden alınıp, yine aynı şekilde okuldan çıktıktan sonra evlerine bırakılmaları gerektiğini belirtti. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin sık sık bu denetimleri yaptığını, aynı zamanda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ekipleri tarafından ve okullarda ise nöbetçi öğretmeler tarafından bu denetimlere katkıda bulunduklarını belirtti.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Geciken Su (MASKİ) Faturalarına Yeni Uygulama
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x