Kıbrıs gazilerine madalya verildi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından, 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’ na katılan 3 Kıbrıs Gazisine, Milli Mücadele Madalyası verildi.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
04 Ocak 2020 - 12:02
Manisa haber | Genel Gündem | Kırkağaç haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Kırkağaç Kaymakamlığı makamında yapılan takdim törenine Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail GEDÜZ, 6. Jan. Kom. Eğt. Al. Kom. Yard. Jandarma Yarbay Emir İŞAŞIR, Kırkağaç İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Mesut DOĞAN, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kd. Bşcvş. Cengiz ÇETİNKAYA 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nda gazi olan Gazi Turgut ARSLAN, Gazi Mehmet AKAN, Gazi Şerif ÖZDEMİR katıldı

Gazilerimize Milli Mücadele Madalyası Takdim Edildi

Gazilerimizle bir süre sohbet eden Kırkağaç Kaymakamı Murat BÜYÜKKÖSE  Kıbrıs Barış Harekatı hakkında görüşlerini dile getirdi ve gazilerimize iyi dileklerini sundu. Kıbrıs’ta yaşayan Türklerin baskı ve zulme maruz kaldığını Türk Mehmetçiği sayesinde bu zulümden kurtulduklarını dile getiren Kırkağaç Kaymakamı Kıbrıs kahramanlarının hakkının ödenmeyeceğini söyledi.

Kaymakamın yaptığı konuşmadan sonra Kıbrıs Barış Harekatı’nda gazi olan Mehmet AKAN, Şerif ÖZDEMİR, Turgut ARSLAN’a Milli Mücadele Madalyası ve Beratları takdim edildi.

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Motosiklet Çalan İki Kişi Polis Tarafından Kıskıvrak Yakalandı!