Kırkağaç’taki Depremde Korkan Vatandaşlar Sokaklara Çıktı

Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki depremin ardından Kırkağaç ve Akhisar ilçelerinde depremi şiddetli hisseden vatandaşlar sokaklara döküldü. Manisa Valiliği depremle ilgili açıklama yaparken, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'de sosyal medyadan geçmiş olsun mesajı paylaştı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
18 Şubat 2020 - 21:21
Manisa haber | Asayiş Gündem | Akhisar haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

AFAD’tan alınan bilgilere göre, ’nın Kırkağaç ilçesinde 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Saat 19.09’da meydana gelen depremin ardından 19.17’de 3.0, 19.27’de ise 3.2 büyüklüğünde 2 artçı sarsıntı daha meydana geldi. Deprem nedeniyle herhangi bir yaralanma ve mal kaybı yaşanmazken, panikleyen vatandaşlar sokaklara döküldü. Özellikle depremin şiddetli hissedildiği Kırkağaç ve Akhisar’daki vatandaşlar sokaklara çıkarak kendilerini güvene almaya çalıştı.

Kırkağaç Deprem Anı Görüntüleri

Manisa Valiliğinden Kırkağaç ilçesi olan 5.2 büyüklüğündeki deprem sonrası açıklama

Manisa Valiliği, merkez üssü Manisa’nın Kırkağaç ilçesi olan 5.2 büyüklüğündeki deprem ile ilgili açıklama yaptı.
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından alınan bilgiye göre, saat 19.09’da merkez üssü Manisa’nın Kırkağaç ilçesi olan 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Manisa Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Saat 19.09 da merkez üssü Kırkağaç İlçesi olan 5,2 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. An itibari ile depremden kaynaklanan herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır” denildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesinde

Meydana gelen depremin hemen ardından itfaiye ekiplerimiz, herhangi bir sorun yaşanmaması ve kontroller için KırkağaçAkhisar ve Soma ilçelerimizde incelemelerde bulundu.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı sosyal medyadan depremle ilgili mesaj paylaştı

Başkan Ergün sosyal medyadan paylaştığı mesajında, “Merkez üssü Kırkağaç-Karakurt olan 4.9 şiddetinde bir deprem yaşadık. Cenab-ı Allah afatından korusun. Hepimize geçmiş olsun” dedi.

İlgili haber Manisa'da deprem! Afad Depremin Şiddetini Açıkladı

Kimler Neler Demiş?

Kuzuların Bağırmasını Çekerken Deprem Anın Kaydetti