Kula’da Oklu Kirpi Avlayan 2 Kişi Yakalandı

Manisa Kula ilçesinde gelen bir ihbarı değerlendiren İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, eti şifalı ve lezzetli olduğu gerekçesiyle koruma altındaki 1 oklu kirpiyi avlayan 2 kişiyi yakaladı. Kirpinin derisini yüzerken yakalanan 2 kişiye toplam 36 bin 590 lira para cezası uygulandı.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
24 Mart 2020 - 18:30
Manisa haber | Asayiş Genel | Kula haber

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Edinilen bilgiye göre Kula İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kula’ya bağlı Encekler Mahallesi civarında bazı kişilerin oklu kirpi avladığını ihbarını aldı.

Pitbull cinsi köpekle Oklu Kirpi avı yapıyorlar

İhbar üzerine Encekler Mahallesi civarında inceleme yapan ekipler, nesli tükenme tehlikesi altında olduğu için koruma altında bulunan 1 oklu kirpiyi pitbull cinsi köpekler ile avlayan 2 kişiyi yakaladı. Öldürülen 1 oklu kirpi ile 3 pitbull cinsi köpeğe el konuldu.

Yakalanan S.A.(42) ve E.A.(56)’ya da Salihli Doğa Koruma Milli Parklar Şefliği ekipleri tarafından 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapsamında 8 bin 840 TL, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında 3 pitbul cinsi köpek için 27 bin 750 TL para cezası kesildi.

Oklu kirpiyi etinin lezzetli ve şifalı diye avlıyorlar

Toplam 36 bin 590 TL para cezasına çarptırılan şüpheliler ifadelerinde, oklu kirpiyi etinin lezzetli ve şifalı olması nedeniyle avladıklarını söyledi. Şahısların kirpileri pitbull cinsi köpeklerle korkutarak yuvadan çıkartıp, sivri uçlu aletlerle öldürdükleri öğrenildi. Yakalanan şahıslar cezai işlemlerin uygulanmasının ardından serbest bırakılırken, 3 pitbull cinsi köpek ise Salihli Belediyesi Hayvan Barınağı’na teslim edildi.

İlgili haber Ağacı Söküp Kaçak Kazı Yapan 4 Defineci Yakalandı

İlgili haber Manisa'da Çöp Kamyonu Altında Kalan Kişi Hayatını Kaybetti

İlgili haber Manisa'da Halk Eğitim Merkezi Yıkanabilir Maske Üretiyor

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Kamyon ile Çarpışan Otomobil Takla Attı: 3 Yaralı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x