Kula’da Özel Araçların Manisa’ya Giriş ve Çıkışları Durduruldu

Bu kapsamda Manisa’nın Uşak iline sınır ilçesi olan Kula’da özel araçlar, kolluk kuvvetleri tarafından Manisa il sınırına alınmayarak geri gönderildi.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de vaka sayıları artan yeni tip Korona virüse(Covid-19) karşı önlemler alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ve 81 il valiliğine gönderilen genelge kapsamında, 30 Büyükşehir ile Zonguldak iline giriş ve çıkışlar yasaklandı.

Uşak ve ‘dan gelen ve çıkmak isteyen özel araçlar geri gönderdi

Alınan son kararlara göre Manisa’nın Uşak iline sınır ilçesi olan Kula’da da tedbirler artırıldı. Bu kapsamda Ege Bölgesi’nin en önemli ulaşım yollarından biri olan İzmir-Ankara D300 kara yolunda kolluk kuvvetleri uygulama yaptı. Kara yolunun Körez Mahallesi Yertepe mevkisinde Uşak istikametinden gelen özel araçların şehre girmemesi ve Manisa il sınırından çıkmak isteyen özel araçların çıkmaması için kara yolunun her iki yönünde de uygulama yapan ekipler, genelge şartlarına uymayan araçları şehre almayarak geri gönderdi. Genelde şartnamesinde yer alan kararlara uygun taşımacılık yapan tır sürücüleri ise, gerekli kontrollerin yapılmasının ardından yola devam etti.

Manisa il sınırındaki uygulama noktalarını denetlendi

Genelgenin yürürlüğe girmesi ile başlayan uygulamanın yapıldığı noktayı ziyaret eden Kula Kaymakamı Kemal Duru, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Mehmet Uçak, Bölge Trafik İstasyon Amiri Komiser Yardımcısı Serkan Şahin ve İlçe Emniyet Müdür vekili Komiser yardımcısı Mustafa Yıldırım, çalışmaları yerinde takip etti. Yeni tip Korona virüs ile mücadelede alınan kararları harfiyen yerine getirdiklerini dile getiren Kaymakam Duru, bu kapsamda genelde şartlarına uymayan özel araçları geri gönderdiklerini söyledi.

Öte yandan il sınırındaki uygulama noktalarını denetleyen Manisa İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, beraberindeki İl Emniyet Müdür yardımcısı Uğur Altunel ile birlikte Körez Mahallesi Yertepe mevkisindeki uygulama noktasını da denetledi. Alınan yeni tedbir kararlarına göre bölgedeki uygulama noktalarında inceleme yapan İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, il sınırına giriş çıkışları kontrol edebilmek amacıyla uygulamalarda kararlara mutlaka uyulması gerektiğinin altını çizdi.

İlgili haber Yunusemre'deki Pazar Yerlerinde Yeni Korona Virüs Tedbirleri

İlgili haber Atlar Otomobilin Üzerine Çıktı: Araçta Hasar Meydana Geldi

İlgili haber Manisa'ya Bütün Araç Giriş Çıkışları Durduruldu

İlgili haber Manisa Valiliği Şehre Kimlerin Giriş Çıkış Yapacağını Açıkladı!

İlgili haber Büyükşehirlerde Araç Giriş Çıkışları Yasaklandı!

İlgili haber Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kritik Korona Virüs Tedbirleri Açıklaması!

İlgili haber Bakan Koca Korona Virüsten Ölen ve Yeni Vaka Sayılarını Açıkladı

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kumar Oynarken Yakalandılar İbretlik Ceza Yediler
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x