Kula’da Sağanak Yağış Nedeniyle Evleri ve İş Yerlerini Su Bastı

Manisa’nın Kula ilçesinde aniden bastıran dolu ile karışık sağanak yağış, sele neden oldu. Yoğun yağmur dolayısıyla sokaklar ve bazı evlerin bodrum katları ile otoparklara su basarken, görüş mesafesinin yer yer 5 metreye kadar düştüğü D300 karayolunda direksiyon hakimiyetini kaybeden tır bariyerlere çarparak durabildi.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
12 Haziran 2020 - 17:14
Manisa haber | Asayiş Genel Hava durumu | Kula haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Manisa’nın Kula ilçesinde öğle saatlerinde aniden bastıran dolu ile karışık sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi.

Kula’da evleri ve iş yerlerini su bastı

Kısa sürede ilçenin birçok caddesinde su birikmelerine sebep olan yağışta, bazı noktalarda evleri ve iş yerlerini de su bastı. Bazı esnaflar kendi imkanları ile iş yerlerinin önlerini temizlerken, vatandaşlar da göle dönen sokaklarda su birikintilerini temizledi.

Görüş mesafesi düşünce kaza kaçınılmaz oldu

Öte yandan, yoğun yağış sebebi ile İzmir-Ankara D300 karayolunda görüş mesafesi yer yer 5 metreye kadar düştü. Yağış sebebiyle kayganlaşan yolda direksiyon hakimiyetini kaybeden Günay Güneş, İzmir-Ankara D300 karayolunun Uşak istikametine seyir halindeyken Kavacık rampasından indiği sırada 06 BVY 056 plakalı tırıyla önce yolun sağ tarafındaki sulama kanalına kaçtı, daha sonra da refüje çarparak durabildi. Kazada şoför Güneş yara almaz iken, İzmir-Ankara D300 karayolunun Uşak istikametinde trafik bir süre emniyet şeridinden sağlandı.

İlgili haber Manisa'da Traktörden Düşen Kadın Hayatını Kaybetti!

İlgili haber Psikolojik Sorunlu Şahıs Hastaneden Çıktıktan Sonra Dehşet Saçtı!

İlgili haber Manisa’da 60 Yıldır Yamalanan Yol Tamamen Yenilendi

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kula’da Kazaları Azaltacak Akıllı Işıklandırma Sistemi Kuruluyor
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x