Kurşunlu Kaplıcalarında Şehit ve Gazi Ailelerine 1 TL’ye Tatil Yapacak!

Salihli Belediye Meclisi, temmuz ayı toplantısını Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında 10 gündem maddesini görüşerek karara bağladı. Mecliste, şehitlerin anne, baba, eş ve çocukları ile gazilerin eş ve çocukları, sembolik olarak günlük ödeyecekleri 1 lira karşılığında, kaplıcalarda 10 gün konaklayabilmeleri teklifi oy birliğiyle kabul edildi.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
09 Temmuz 2020 - 23:59
Manisa haber | Ekonomi Genel Politika | Salihli haber

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “AK Parti Meclis Üyemiz Mehmet Uyğun’un annesinin vefatından büyük üzüntü duydum. Merhumeye Allah’tan rahmet, Meclis Üyemize baş sağlığı diliyorum” dedi. Başkan Kayda, İYİ Parti’den istifa eden Belediye meclis üyesi Ufuk Erdöl’ün mecliste bağımsız üye olarak görev yapacağını belirterek, alınacak olan kararların Salihli için hayırlı olmasını diledi.

Salihli’de alınan tedbirlerle virüs vakası azaltıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarında dile getirdiği korona vaka sayılarındaki artışa dikkat çekerek rehavete kapılmama uyarısında bulunan Başkan Kayda, “Salihli’mizde alınan tedbirler sonucunda vaka sayıları azalmaya başladı. Ancak normalleşme süreciyle birlikte açılan düğün salonları, restoranlar, kahvehaneler ile toplu kullanılan alanlarda kendi önlemlerimizi alalım. Sağlıklı günlere en kısa zamanda kavuşmak için mutlaka maske takalım, sosyal mesafeye, temizliğe ve hijyene dikkat edelim” dedi.

6 iş yerinin 10 yıllığına kiraya verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi

Salihli Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısında, İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında yeni tip korona virüs tedbirleri nedeniyle kapatılan iş yerlerinden alınacak kira bedellerinin belirlenmesi talebi oy birliği ile kabul edilirken, Mülkiyeti belediyeye ait olan 6 iş yerinin 10 yıllığına kiraya verilmesi talebi, CHP’nin ret oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi. Temizlik İşleri Müdürlüğünde kullanılmak üzere 2 adet hizmet aracı satın alınması talebi de oy birliği ile karara bağlandı.

Şehit ve gazi ailelerine 1 TL’ye 10 günlük kaplıca tatili

Salihli’de ikamet eden şehit aileleri ve gazilerin, belediyenin işlettiği Kurşunlu Kaplıcalarında konaklamalarına ilişkin talep ise oy birliği ile kabul edildi. Buna göre, şehitlerin anne, baba, eş ve çocukları ile gazilerin eş ve çocukları, sembolik olarak günlük ödeyecekleri 1 lira karşılığında, kaplıcalarda 10 gün konaklayabilecekler.

Öte yandan toplantıda Kurtuluş Mahallesi 3213, 3214, 3215 (8-9-10 parseller ile 3216, 3217, 3218, 3219 ve 2838 nolu adalar, Durasıllı Mahallesi 4320 nolu parsel, Kırveli Mahallesi 2767 ada 10 nolu parselin imar plan değişiklik talepleri ile Salihli İlçe merkezine ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına ait plan notlarının incelenmesi talebi İmar Komisyonuna havale edildi.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da İş Yerine Pompalı Tüfekle Silahlı Saldırı Düzenlendi!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x