Kuzuların Bağırmasını Çekerken Deprem Anın Kaydetti

Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde hayvancılıkla uğraşan bir vatandaş, kuzuların aşır derecede bağırmasını videoya kayıt ederken 5.2 büyüklüğündeki deprem anını cep telefonuyla kaydetti.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
18 Şubat 2020 - 22:32
Manisa haber | Asayiş Genel | Kırkağaç haber

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

’nın Kırkağaç ilçesine bağlı Karakurt Mahallesi’nde saat 19.09’da meydana gelen 5.2’lik deprem büyük paniğe yol açtı.

Karakurt Mahallesi’nde hayvancılıkla geçimini sağlayan İbrahim Güngör, deprem öncesi ahırda kuzularının panik halinde hareket ettiklerini fark etti.

Hemen cep telefonunu çıkarıp panik halinde ses çıkaran kuzularını çeken İbrahim Güngör, çok kısa bir süre sonra depremi yaşadı.

Depremle birlikte büyük korku yaşayan İbrahim Güngör, hemen kuzularını ahırdan çıkardı. Deprem sonrası konuşan İbrahim Güngör, “Akşam üzeri kuzuları yayladan getirmiştim.

Kuzuları annelerinin yanına salacaktım. Deprem oldu çok korktuk. Bizim çocuklar da bağırdılar deprem oluyor diye. Ben önce bir şey anlamadım ama çok kötü bir deprem oldu. Allah daha beterinden korusun” dedi.

 

Kimler Neler Demiş?

Kırkağaç’taki Depreme Namaz Kılarken yakalandı