Manisa Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binasına Termal Kamera Yerleştirildi

Manisa Büyükşehir Belediyesi de, yeni çalışma düzeninde hem personelin, hem de vatandaşların sağlığı için gerekli tedbirleri aldı. Bu kapsamda hizmet binası girişine termal kamera yerleştirilerek binaya giriş yapanların vücut sıcaklığı ölçülüyor, hizmet alanları sık sık dezenfekte ediliyor ve çalışma alanlarında maskeyle, sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek hizmet veriliyor.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com
01 Haziran 2020 - 11:21
Manisa haber | Genel Gündem Politika Sağlık

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

virüs salgınına karşı tedbir amacıyla kamu çalışanları bir süredir esnek çalışma düzeninde çalışıyordu. Geçtiğimiz günlerde açıklanan normalleşme kararıyla birlikte kamu çalışanları 1 Haziran tarihi itibariyle normal mesailerine başladı.

Büyükşehir Belediyesi de, yeni çalışma düzeninde hem personelin, hem de vatandaşların sağlığı için bir dizi önlem aldı. Bu kapsamda Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından Merkez Hizmet Binasına termal kamera yerleştirilerek, binaya giriş yapanların vücut sıcaklıkları ölçülüyor.

Yoğunluğun daha az olduğu ilçe hizmet binalarında da gerekli tedbirleri alan Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde de elektronik ateş ölçerlerle vücut sıcaklığını ölçüyor. Öte yandan çalışma ortamları da sık sık dezenfekte edilirken, sosyal mesafe kuralına da dikkat edilerek, maskeyle çalışılıyor.

 

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Akhisar’da Zeytin Bahçesinde 112 Kök Kenevir Yakalandı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x