Manisa CBÜ’de 7 Gün 24 Saat Covid-19 PCR Tanı Testi Yapılıyor

Covid-19 PCR tanı testlerini yapmak üzere Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilen Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hafsa Sultan Hastanesi Moleküler Mikrobiyoloji Laboratuvarında günde ortalama 300 örneğe bakılıyor.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
02 Mayıs 2020 - 03:44
Manisa haber | Genel Gündem Sağlık | Ahmetli haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı ve PCR Laboratuvar Sorumlusu Prof. Dr. Sinem Akçalı, 25 kişilik ekibin çalıştığını söyledi. Prof. Dr. Sinem Akçalı, “Dönüşümlü çalışıyoruz. Bir gün bir grup, diğer gün farklı bir gün grup şeklinde gidiyor çalışmalar. Çalışmalarımıza 5 Nisan itibariyle başladık. Hemen hemen 1 ay oluyor.

Manisa ve ilçelerinden günde ortalama 300 örnek geliyor 

Günde ortalama 300 örnek geliyor Manisa ve ilçelerinden. Manisa’daki bütün ilçelere veriyor. Şuan için Manisa’da Covid PCR testlerine çalışan tek kurumuz ve aynı gün gelen hasta örneklerini çalışıp sisteme sonuçlarını girip en azından hekimlerimizin çok daha hızlı bir şekilde hastaların tedavisine başlamasına ve tedaviyi yönetmesine elimizden geldiğince yardım ediyoruz” dedi.

7 gün 24 saat Covid-19 PCR tanı testi yapılıyor

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamil Vural, “Laboratuvarımız 7 gün 24 saat Covid-19 PCR tanı testini yapmaya başladı. Yaklaşık olarak günde 300-350 hastanın numunesine laboratuvarımız bakıyor. Bunun dışında hastanemizde Covid-19 ihtimali olan hastalar yatıyor. Eğer Covid-19 pozitif hasta çıkarsa o Merkezefendi Devlet Hastanesine gönderiliyor.

Manisa CBÜ Hastanesi polikliniklerinde yaklaşık olarak 700 hasta bakılıyor

Tedavileri ve bakımları devam ediyor. Günde de yaklaşık olarak 700 civarında da poliklinikliğimizde hasta bakıyoruz. Ama bunlardan önce 2 tane triaj alanımız var. Bu triajdan sorgulanarak herhangi bir Covid-19 ile ilgili bulgusu olursa o zaman gerekirse hastanede yatırarak tedavilerini tamamlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

İlgili haber Manisa ve İlçelerinde Kısıtlamayı Uymayan 160 Kişiye Ceza

İlgili haber Manisa’da Kumar Oynayan 20 Kişiye 86 bin TL Ceza Kesildi

İlgili haber Manisa Jandarmadan Hırsızları Yakalamak İçin Akıl Almaz Plan

İlgili haber Manisa'da Karantina ve Kısıtlamalara Uymayan 35 Kişiye Ceza Kesildi

İlgili haber Manisa'da İki Aile Arasında Çıkan Silahlı Kavgada Yeni Gelişme!

Son güncelleme tarihi : 2 Mayıs 2020 04:34

0 0 vote
Haberi Puanla
1 Yorum
Önce eskiler
Önce yeniler En popüler yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İzmir’de Çalışan Sağlıkçı Kızından Akhisar’da Oturan Annesine Sürpriz
1
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x