Manisa-İzmir Arası Bilet Fiyatı Açıklandı!

Aralarında Manisa'nın da bulunduğu 15 şehirde seyahat kısıtlamasının 1 Haziran'da tamamen kaldırılmasının ardından, Manisalı ve İzmirli vatandaşların en çok merak ettiği konu Manisa-İzmir arası bilet fiyatlarının ne kadar olacağıydı. Manisa İzmir arası bilet fiyatları 1 Haziran itibariyle belirlendi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
01 Haziran 2020 - 10:45
Manisa haber | Ekonomi Genel Gündem

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Manisa- İzmir arası tek yolcu taşımacılığı yapan Seyahat tarafından 1 Haziran itibariyle seferler başladı. Yolcu taşımacılığı yapan firma tarafından Virüs tedbirleri kapsamında yayınlanan İlgili haber Sağlık Bakanlığı Tüm İş Yerleri İçin Çalışma Rehberi Yayınladı de belirtilen kurallar kapsamında yolcu taşımacılığı işlemleri yapılacak.

44 kişilik otobüslerinde sadece 22 yolcu taşıyacak olan şirket, yolcuların Manisa-izmir arası seyahat yapacakları zaman, otobüslere binmeden önce maske ve eldiven takmak zorunda. Manisa-izmir arası yolculuk yapamayacak olan 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşların seyahat yapmasına izin verilmiyor.

Seyahat kısıtlamasında önce Manisa-İzmir arası bilet fiyatları ise, öğrenci bileti 12 TL ve tam bilet ise 13 TL olarak yolculardan alınıyordu. Seyahat kısıtlamasının 1 Haziran itibariyle Manisa ve İzmir arasında kaldırılmasından sonra fiyat listesi güncellendi. Yapılan yeni düzenleme ile Manisa-İzmir arası bilet fiyatı 20 TL olarak açıklandı. Tek tip fiyat listesi yeni güncelleme ile hayata geçirilmiş oldu. Engelli vatandaşlara ise yüzde 30 indirim uygulanacak.

Manisa Seyahat firması tarafından sosyal medya hesabından Manisalı ve İzmirli vatandaşlara yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

1 HAZİRAN TARİHİNDEN İTİBAREN SEFERLERİMİZE BAŞLIYORUZ. Manisa Seyahat Başkanı Levent Zibeller: “KoronaVirus nedeniyle 44 kişilik araçlarımızda 22 yolcu taşıyacağız, sosyal mesafe kurallarına uyacağız. Tüm önlemlerimizi aldık, 1 Haziran saat 05.30’da ilk seferimizi yapacağız.”

İlgili haber Manisa İlçeler Arası ve Komşu İller Arası Toplu Taşıma Saatleri Yayınlandı

İlgili haber Sağlık Bakanlığı Tüm İş Yerleri İçin Çalışma Rehberi Yayınladı

Son güncelleme tarihi : 1 Haziran 2020 11:05

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Uyuşturucu Operasyonunda Yakalanan 6 Zanlıdan 3’ü Tutuklandı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x