Manisa Kart, E-Devlet Uygulaması Üzerinden Hizmetine Sunuldu

Manisa Büyükşehir Belediyesi MANULAŞ Genel Müdürlüğü tarafından toplu ulaşım araçlarında kullanılmak üzere kişiye özel olarak hazırlanan Manisa Kart uygulaması, Türkiye’de bir ilki daha hayata geçirdi ve e-Devlet hizmetlerine entegre oldu.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
07 Ağustos 2020 - 13:10
Manisa haber | Ekonomi Politika

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

’da il genelinde toplu taşıma araçlarında kullanılan Manisa Kart, artık E-Devlet uygulaması üzerinden de Manisalıların hizmetine sunuldu. 725 bin kullanıcısı olan Manisa Kart, bu yeni alternatif erişim yöntemi ile Türkiye’de bir kez daha öncü olmayı başardı.

E-Devlet üzerinden Manisa Kart uygulaması nasıl kullanılacak?

E-Devlet hesabınızı açtıktan sonra, arama butonuna Manisa Büyükşehir Belediyesi yazıp sonuçları görüntülüyorsunuz. Ekranda gözüken kayıtlar içerisinde Bakiye ve Kullanım Bilgileri Sorgulama menüsünü seçerek uygulamaya erişebiliyorsunuz.

Açılan menüde kişisel Manisa Kartınız ile ilgili olarak;

1-Kart Numarası

2-Kart Tipi

3-Kart Üretim Tarihi

4-Son İşlem Tarihi

5-Güncel Bakiye

6-Geçerlilik Başlangıç Tarihi

7-Geçerlilik Bitiş Tarihi, bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra Sorgula butonuna basarak, Manisa Kartınızla ilgili yaptığınız son 10 işlemi görüntüleyebiliyorsunuz. Yaptığınız işlem adedini arttırmak için ekranda gözüken takvimden tarih aralığı belirlediğinizde, Manisa Kart ile gerçekleştirdiğiniz işlemlere de kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Manisa Kart, E Devlet Uygulaması Üzerinden Hizmetine Sunuldu

Manisa Kent Kart E- Devlet Üzerinden Bakiye Sorgulama

Manisa Kart Uygulaması Büyükşehir Belediyesinin girişimleri ile birlikte e-devlet uygulamasından hizmete sunuldu. Sunulan hizmette, Manisa Kent Kart Bakiye sorgulama yapacağınız gibi, Manisa Kartınızın son kullanma tarihini, kart numaranızı, Manisa Kart Bakiye miktarınızı görebilirsiniz.
Ayrıca Manisa Kent Kart E-Devlet uygulaması üzerinden kartınızın hangi hatlarda kullanıldığını ve bu hatlara ne kadar ücret ödediğinizin de sorgulamasını rahatlıkla yapabilirsiniz. Manisa Kart E-Devlet uygulamasına aşağıdaki linkten giriş yapabilirsiniz.
https://www.turkiye.gov.tr/ mbb-bakiye-ve-kullanim-bilgileri-sorgulama
Manisa’da vatandaşların yoğun olarak kullandığı bölgelere ise, MANULAŞ tarafindan Manisa KARTMATİK cihazları konuldu. Bu cihazlardan 7/24 Manisa Kart Bakiye sorgulama ve bakiye yükleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Manisa Kart, E Devlet Uygulaması Üzerinden Hizmetine Sunuldu

Manisa Kent Kart  7/24 Bakiye Sorgulama ve Yükleme Noktaları Nerede?

Manisa Kent Kartmatik cihazlarımızdan 7/24 bakiye sorgulama ve bakiye yükleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

● Kültür Sitesi Durağı

● CBÜ Hastane Durağı

● CBÜ Muradiye Yerleşkesi

● Devlet Hastanesi Durağı

● Yeni Terminal

Manisa Kart Uygulamasına Yenilikçi Hizmetler Geliyor

E-Devlet hizmetlerine entegre olan Manisa Kart uygulaması hakkında açıklamalarda bulunan MANULAŞ Genel Müdürü Mehmet Özgür Temiz, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından hayata geçirilen toplu ulaşımda dönüşüm projesi kapsamında biz de Manisalı vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli hizmet vermek amacıyla Manisa Kart uygulamasını E-Devlet ortamına taşıdık. Manisa’da 725 bin kullanıcısı olan Manisa Kart, bu özelliğiyle E-Devlet üzerinden hizmet veren ilk uygulama oldu ve aynı zamanda bu uygulamayı kullanan ilk şehir Manisa oldu” diye konuştu.

E-Devlet üzerinden erişilen Manisa Kart uygulamasındaki hizmet çeşitliliğini arttırmak için yeni çalışmalar da yapıldığını aktaran Temiz, “Bir sonraki aşamada, Manisa Kart Bayileri, Yeni Kart Başvurusu ve Kart Dolumu hizmetlerini de vatandaşlarımız E-Devlet üzerinden yapabilecekler” dedi.

Manisa Kart, E Devlet Uygulaması Üzerinden Hizmetine Sunuldu

Son güncelleme tarihi : 7 Ağustos 2020 13:40

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa İl Jandarma Komutanı Yıldırım’dan Şehzadeler Ziraat Odasına Ziyaret
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x