Manisa Radar ve Çevirme Grubu Emniyetin Radarına Girdi!

Artan trafik cezalarından kurtulmak ve trafik cezası yememek için Manisa'da WhatsApp üzerinden Manisa Radar ve Çevirme adı verilen bir grup kuruldu. Kurulan bu grup, Manisa İli ve ilçeleri içerisinde trafik ekiplerinin yaptığı uygulama ve çevirmeleri bir birlerine haber veriyorlar.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
18 Ocak 2020 - 23:24
Manisa haber | Asayiş Gündem

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

‘da bir takım kişiler tarafından, Manisa’da trafik ekiplerinin il ve ilçe genelinde yaptığı, radar uygulaması, alkol uygulaması, asayiş uygulaması, her türlü trafik kontrollerini kurdukları grup içerisinde paylaşarak bir birlerine haber veriyorlar.

Manisa Radar ve Çevirme Grubu üyeleri yargı önünde hesap verecek

Özellikle grup üyelerinin Manisa merkez ilçelerinde trafik ekipleri tarafından yapılan radar uygulaması ve kontrollerini anında paylaştıkları, grup içerisine katılan üye sayısının 600’ü bulduğu, WhatsApp üzerinden kurulan grubun açıklamasında ise, her katılan üyenin Manisa sokaklarında göz sayılarının 2 tane daha çoğaldığı, yazmakta. Manisa’da emniyet birimlerinin gizli bir şekilde yaptığı radar uygulaması ve trafik kontrollerinin yerlerini noktasına kadar bir birlerine ilettikleri tespit edildi. Örnek olarak, trafik ekipleri Mimar Sinan Bulvarı üzerinde bulunan benzinlik karşısında radar uygulaması yaparken, grup üyelerinden bir tanesi buradan geçtiğinde, Akhisar Manisa yolu, benzinlik karşısı Manisa istikameti şeklinde uygulamadan geçtiği saati de yazarak bildirim yapıyor. Muradiye yeni yolda radar, Avm karşısı polis evi önü radar, hız yapmayın, Nurlupınar itfaiye önü çevirme, Manisa-İzmir yolu benzinlik önü radar gibi ifadeleri kullanarak, grup üyelerine bildirim gönderiyorlar.

Manisa Emniyet Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, yapılan araştırma neticesinde Manisa’da böyle bir WhatsApp grubunun olduğunu, bu grupla ilgili gerekli işlemleri başlattıklarını bildirdi. Durumu Emniyet Genel Müdürlüğüne bildirdiklerini, bu kişiler hakkında gerekli yasal takibi başlattıklarını ve yargı önünde hesap vereceklerini belirtti.

Haber:


Kimler Neler Demiş?

60 Yılda Topladığı Pulların Değeri Dudak Uçurdu!