Manisa Salihli Tren Saatleri

Manisa Salihli tren saatleri bölge içinde en çok kullanılan tren güzergahları hakkında detaylı bilgi edinmenizi sağlayacaktır. Manisa Salihli arasında günde 7 sefer yapılmaktadır. Salihli’nin büyük bir ilçe olmasından dolayı yapılan seferlerde doluluk görülmektedir. Manisa Salihli Tren Seferleri Manisa Salihli tren saatleri günlük 7 sefer üzerinden belirlenmiştir. İki bölge arasında anahat trenlerinden mavi tren, bölgesel trenlerinden […]

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
17 Temmuz 2020 - 01:03
Manisa haber | Genel | Alaşehir haber

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Manisa salihli tren saatleri

Salihli tren saatleri bölge içinde en çok kullanılan tren güzergahları hakkında detaylı bilgi edinmenizi sağlayacaktır. Manisa Salihli arasında günde 7 sefer yapılmaktadır. Salihli’nin büyük bir ilçe olmasından dolayı yapılan seferlerde doluluk görülmektedir.

Manisa Salihli Tren Seferleri

Manisa Salihli tren saatleri günlük 7 sefer üzerinden belirlenmiştir. İki bölge arasında anahat trenlerinden mavi tren, bölgesel trenlerinden de Basmane Uşak, Basmane Alaşehir, Alaşehir Manisa trenleri her gün çalışmaktadır. İki bölge arasındaki yolculuk uzunluğu ortalama 71 kilometredir ve 1 saat civarında sürmektedir. Tren saatleri şu şekildedir;

Manisa Kalkış;

 • 08 Bölgesel
 • 27 Bölgesel
 • 27 Bölgesel
 • 28 Bölgesel
 • 40 Bölgesel
 • 20 Bölgesel
 • 33 Mavi Hat

Salihli Kalkış;

 • 06 Bölgesel
 • 30 Bölgesel
 • 24 Bölgesel
 • 22 Bölgesel
 • 36 Bölgesel
 • 09 Bölgesel
 • 43 Mavi Hat

Seferleri günlük olarak faaliyet göstermektedir. Manisa Salihli tren fiyatları da düşük tutulmakta; öğretmenler, öğrenciler, emekliler için indirimler uygulanmaktadır.

Bölgesel trenler tercih edildiğinde TCDD’ye ait DMU tipi trenler ile yolculuk yapılmaktadır. Trenler koltuklu, pulman vagon ve yataklı vagon olarak seçilebilmektedir. Ekspress trenlerde ise yemekli yataklı vagonlar da bulunmaktadır. Bölgesel trenlerin için yemek ve içecek servisi bulunmamaktadır. Ekspress trenlerde ise yemekli vagon bulunmaktadır.

Manisa Tren Garı Nerede?

Manisa Garı kent merkezinde yer almasına rağmen yakın zamanda Şehzadeler’in ayrı ilçe olarak kabul edilmesinden sonra Şehzadeler ilçesinde yer almaktadır. Anadolu’daki en eski demiryollarından olan Basmane Turgutlu demiryolunu kullanmak için 1865 yılından beri faaliyet gösteren Manisa Garı bu bakımdan TCDD için de en eski istasyonlardan olmaktadır. İstasyon günümüzde 8 perona sahiptir ve 1 adet yan ve 1 adet ada platformu bulunmaktadır. Garın ayrıca otoparkı bulunmadığı için araçları ile gara gidecek olanların bu konuya dikkat etmesi gerekir. Bölgesel ve şehirler arası seferler gardan yapılmaktadır. Manisa tren garı çalışma saatleri 06.00 – 21.30 saatleri arasındadır.

Salihli Tren Garı Nerede?

Salihli ilçesinde yer alan Salihli Tren Garı, Anadolu’daki en eski demiryolu hatlarından olan Basmane – Turgutlu demiryolu hattı için 1875 yılında hizmete açılmıştır. Daha sonra Cumhuriyet ile birlikte TCDD’ye devredilen gar, o tarihten beri özellikle Manisa’ya gidişlerde oldukça önemli bir hizmet vermektedir. 5 raylı olup 1 yan ve 1 ada platformu bulunan gar, Basmane’den Alaşehir, Uşak, Afyon ve Konya’ya sefer yapan trenler tarafından da kullanılmaktadır. Salihli Tren Garı çalışma saatleri 06.00 – 20.00 saatleri arasındadır.

Garlardan Merkeze Ulaşım Nasıl Yapılır?

Manisa Garı şehir merkezine yaklaşık 500 metre uzaklıkta olup bu yüzden herhangi bir araç kullanılmadan merkeze ulaşım mümkündür. Ancak merkezin dışında kalan bölgeler için garın önünden hareket eden otobüsleri ya da Manisa gar taksileri kullanabilirsiniz. Salihli’den ise yine gar yakınındaki otobüs ya da minibüsler kullanılacağı gibi Salihli taksileri de kullanılabilmektedir.

Manisa Salihli Tren Ulaşımı Nasıl Sağlanır?

Doğrudan Manisa Salihli tren saatleri yakalanmadığı durumlarda farklı hatlarda çalışan trenleri de tercih etmek mümkündür. İzmir Konya arasında çalışan Konya Mavi Tren de hem Manisa hem de Salihli’den geçmektedir. Manisa Alaşehir treni ya da İzmir Alaşehir bölgesel treni ve İzmir Uşak bölgesel trenleri de hepsi Manisa Salihli arasındaki ulaşım için tercih edilebilmektedirler. Doğrudan iki hat üzerinde hizmet yapan trenler dolu olduğunda ya da kaçırıldığında adı geçen trenleri de tercih etmek mümkündür. Manisa Salihli tren saatleri yapılan yol çalışmaları nedeniyle bazı durumlarda değişebildiği için yola çıkmadan mutlaka hattı kontrol etmeniz gerekmektedir.

 

Son güncelleme tarihi : 17 Temmuz 2020 01:05

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa Tarihi ve Turistik Yerler
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x