Manisa Şehir Hastanesinde Polikliniklerde Vardiya Dönemi Başlıyor

Manisa Şehir Hastanesinde mart ayından itibaren polikliniklerde vardiya dönemi başlıyor. Belirlenen branşlardaki polikliniklerde, gün içerisinde hastaneye gelemeyip muayene olamayan ve bu nedenle akşamları acil servislere yönlenen hastaların iş yükünün azaltılarak vatandaşa alternatif hizmet sunulması amaçlanıyor.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
18 Şubat 2020 - 18:46
Manisa haber | Gündem Sağlık

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

mart ayında yeni bir uygulamaya geçerek hastanede vardiya polikliniği hizmetine başlayacak.

Şehir Hastanesinde vardiya yapacak poliklinikler

Öncelikli olarak ortopedi, kardiyoloji, genel cerrahi, iç hastalıkları, kadın hastalıkları ve doğum, çocuk sağlığı ve hastalıkları, nöroloji, beyin cerrahi, çocuk cerrahi, göz hastalıkları ve KBB polikliniklerinde hasta kabulüne başlanacağı öğrenildi.

Manisa Şehir Hastanesi poliklinik vardiya saatleri

Manisa Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Serkan Saka, “Hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini sağlamak amacıyla gün içerisinde hastaneye gelemeyen vatandaşlara vardiya polikliniği hizmeti çalışmamızda son noktaya geldik. Mart ayı itibariyle gün içerisinde hastaneye gelemeyen vatandaşlar için bir kolaylık sağlayarak belirlenen branşlarda hafta içi 17.00-21.00 saatleri arasında poliklinik hizmeti vermeye başlayacağız.

Vardiya polikliniği hizmetiyle acil servislerdeki iş yükü azalacak

Uygulamaya başlayacağımız bu hizmetimizle hem gün içerisindeki polikliniklerdeki yoğunluk giderilecek hem de akşamları acil servislerdeki iş yükü azalacak ve birikimlerin önüne geçilerek vatandaşa alternatif hizmet sunacağız. Öncelikle ortopedi, kardiyoloji, genel cerrahi, iç hastalıkları, kadın hastalıkları ve doğum, çocuk sağlığı ve hastalıkları, nöroloji, beyin cerrahi, çocuk cerrahi, göz hastalıkları ve KBB polikliniklerimizde hasta kabulü yapacağız” dedi.

Başhekim Saka, Manisa Şehir Hastanesi olarak vatandaşların sağlık hizmetlerini kolay ulaşılabilir, daha nitelikli ve kesintisiz alabilmelerini sağlamak için çalışmalarının süreceğini de sözlerine ekledi.

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Zeynep

Çok güzel olur elinize emeğinize sağlık benim sizden bir ricam olacak kızım tıbbi sekreterlik ve dökümantasyon okudu iş arıyor lütfen yardımcı olurmusunuz

MS Hastası Genç Yazdığı Kitapların Parasıyla İlaçlarını Alıyor