Manisa Spil Dağı Hafta Sonuna Hazırlık Yapıyor!

Manisa’da Spil Dağının yüksek kesimlerindeki yoğun kar yağışı nedeni ile, kapanan yolların tekrar ulaşıma açılabilmesi için Büyükşehir Belediye ekipleri çalışmalarına son sürat devam ediyor.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

Yeni yılda soğuk havaların etkisiyle oluşan yağışlar Spil Dağının yüksek kesimlerinde kar yağışına dönüşmüştü. Etkisini arttıran yağışlar sonucu kar kalınlığı Spil Dağı at alanı mevkinde bir metre yüksekliği geçmişti.

Bunu fırsat bilen Manisa ve çevre illerden gelen ziyaretçiler hafta sonunda kar keyfi yapmak için Spil Dağına akın ettiler. Oluşan yoğunluk sebebiyle yollarda uzun kuyruklar oluşmuştu.

Spil Dağı hafta sonuna hazırlık yapıyor

Oluşan bu yoğunluk sonucunda ziyaretçiler uzun araç kuyrukları oluşturarak trafikte sıkıntı yaşanmıştı. Buna karşı önlem olarak Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri tüm hafta boyunca çalışmalarına ağırlık verdi. Tekrar aynı mağduriyetlerin yaşanmaması için geceli gündüzlü çalışmalarına devam ediyor. Hafta sonu gelecek ziyaretçilerin ulaşımda sıkıntı yaşamaması için yoğun mesai harcıyor. Kar küreme araçlarıyla yollar açılıyor, yolun güvenliği için ise tuzlama çalışmaları yapıyor. Kar kalınlığının 1 metreyi geçtiği ve yolun tamamen karla kaplı olduğu kesimlerde ise dozer ve kepçelerle yol açma çalışmaları tam gaz devam ediyor.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Kamyonet Tıra Çarptı: 1 Ölü, 1 Yaralı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x