Manisa Valiliğinden 1000TL’lik Yardıma İlişkin Açıklama

Manisa İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan yeni bir kararla, EİKP Destek Programı kapsamında vatandaşlara ödenecek yardımlara ilişkin PTT önlerinde yaşanan yoğunluk korona virüs salgının yayılmasına açısından risk taşıdığı için, ödemelerin PTT görevlileri tarafından evlerde yapılmasına karar verdi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Dünya Sağlık Orgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen ve tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden Covid-19 adı verilen Coranavirüs salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla; Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, İçişleri Bakanlığının uygulamaya konulmasını emrettiği talimatlar ve virüsün kuluçka devresinde de bulaşma ve yüksek yayılma hızına sahip olması özelliklerinin birlikte değerlendirilmesi sonucunda ilimiz genelinde uygulanmak üzere kararlar alınmaktadır.

PTT 1000 TL’lik yardım ödemesini, Bekçiler ve Kolluk birimleriyle birlikte evlerde yapacak

İlimizde bulunan PTT şubelerinde, bulaşıcılığı hızlı ve yüksek olan Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında vatandaşlarımız açısından ciddi risk oluşturacak olan kalabalığı ve yığılmaları önlemek amacı ile;
Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında, hane başı 1000 TL ödemesinin 03.04.2020 Cuma, 04.04.2020 Cumartesi ve 05.04.2020 Pazar günlerinde PTT dağıtıcıları, Bekçiler ve Kolluk birimlerimiz tarafından hak sahiplerine ikametlerinde teslim edilmesine karar verilmiştir.
0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Soma Maden Ocağında Göçük Meydana Geldi: 1 Ölü
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x