Manisa Valiliğinden Vatandaş ve Esnafa Korona Virüs Tedbirlerine Uyun Uyarısı!

Manisa Valiliği, korona virüs salgını dolayısıyla vaka sayılarında önemli artışlar yaşandığını belirterek, “Getirilmiş olan tedbir ve kısıtlamalara uyulmaması durumunda Covid-19 vaka ve vefat sayılarında daha çok artış yaşanmaya devam etmesi söz konusu olacağından yeni tedbir ve kısıtlama kararları almak kaçınılmaz olacaktır” dedi.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
25 Kasım 2020 - 17:55
Manisa haber | Asayiş Gündem Politika Sağlık

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Manisa’da korona virüs vaka sayılarında artış yaşandığına dikkat çeken Manisa Valiliği, vatandaşlardan tedbiri bırakmamasını istedi.

Valilikten yapılan açıklamada, “Son günlerde ülkemizin genelinde olduğu gibi İlimizde de Covid-19 vaka sayılarında önemli artışlar yaşanmaktadır. Buna paralel olarak da ağır hasta sayılarımız ve hayatını kaybeden vatandaşlarımızın da sayısı artmaktadır.

Covid-19 salgınıyla mücadelede kapsamında vaka sayılarının düşürülebilmesi için esnafımıza ve vatandaşlarımıza da önemli görevler düşmektedir. Covid-19 salgını kapsamında alınan tüm tedbir ve yasaklara uyulması, maske, sosyal mesafe ve hijyen hususlarında hassasiyet gösterilmesi salgının yayılmasının önlenmesinde önemli rol oynamaktadır.

Değerli Manisalılar, getirilmiş olan tedbir ve kısıtlamalara uyulmaması durumunda Covid-19 vaka ve vefat sayılarında daha çok artış yaşanmaya devam etmesi söz konusu olacağından yeni tedbir ve kısıtlama kararları almak kaçınılmaz olacaktır. Bu sebeple esnaf ve vatandaşlarımız tarafından mevcut tedbir ve yasaklara uyulması hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini önemle rica ederiz” denildi.

0 0 vote
Haberi Puanla
1 Yorum
Önce eskiler
Önce yeniler En popüler yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Maalesef çok duyarsiz vatandaşlarımız mevcut. İstenildiği kadar uyarı ve kısıtlamalar gelsin bazı vatandaşların umurunda değil, Kendi ve toplum sağlığını düşünen ve uyarıda bulunanlara karşı itilafa düşüp düşman oluyorlar. İzmir caddesinde bulunan Apt. Komşumuz da covid tespit edildi. Maşallah umurlarinda değil sürekli dışarıya gidip gelmeleri bizleri de tehlikeye attı. Uzun uğraşlar ve defaatle uyarmamıza, emniyet, kaymakamlık makamına, bildirmemize rağmen evde kalmalarını ancak 16 saat sonrasında zorla sağlayabildik. Kendi sağlığını düşünmeyen başkalarını asla düşünmüyor. Hükümet, Dünya bas bas bağırıyor Sağlık Bakanımız bizlerin sağlığı için canla başla çalışıyor, ama bu çabaların toplumumuzda nafile olduğunu görmek çok acı. Daha zorlu yaptırımlar daha fazla kısıtlamaları… Read more »

Manisa’da Otomobil Takla Attı: 3 Kişi Yaralandı!
1
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x