Manisa Valisi Karadeniz Eğitim Yılı Öncesi Açıklama Yaptı

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz 21 Eylül’de başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılında anasınıfı ve birinci sınıf öğrencilerinin yüz yüze eğitime başlayacağını diğer öğrencilerin ise uzaktan eğitime devam edeceğini belirterek, “Belirlenmiş kurallara uyulmasında idareci, öğretmen ve velilerimizin azami gayreti göstereceklerine inancım tamdır.” dedi.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
20 Eylül 2020 - 18:32
Manisa haber | Eğitim Gündem Politika

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Valisi Yaşar Karadeniz İlköğretim Haftasının başlaması nedeniyle bir açıklama yaptı.

Vali Karadeniz açıklamasında, “Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ ün ‘Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur’ ifadesinin kılavuzluğunda, cennet ülkemizin istikbalini emanet edeceğimiz çocuklarımız için yeni bir eğitim-öğretim yılını daha milletçe karşılamaktayız. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Covid-19 salgınına karşı bir mücadele verilmekte bu amaçla eğitim-öğretim hayatında da çeşitli tedbirler uygulanmaktadır.

Bu kapsamda okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerimiz okullarda yüz yüze diğer öğrencilerimiz ise uzaktan eğitimle eğitim-öğretime devam edecek. Okullarımızda yüz yüze eğitim-öğretime başlayacak olan öğrencilerimizin sağlığını korumak amacıyla gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Belirlenmiş kurallara uyulmasında idareci, öğretmen ve velilerimizin azami gayreti göstereceklerine inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, yarınlarımız olan sevgili öğrencilerimize ve eğitim camiamıza sağlıklı ve başarılı bir yıl diliyorum.” ifadelerini kullandı.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
MASKİ Tarlalarına Girmekte Güçlük Çeken Vatandaşların Sorununu Çözdü
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x