Manisa ve Ege Sallanmaya Devam Ediyor!

Manisa ve çevre illerde yaşanan depremler devam ediyor.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
22 Ocak 2020 - 22:38
Manisa haber | Çevre Genel | Akhisar haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Ege bölgesinde yer sarsıntıları devam ediyor. Bugün (22 Ocak 2020) Saat 22:23 sularında merkez üssü Akhisar olan 5.4 büyüklüğünde bir deprem daha hissedildi.

Gün içinde Ege bölgesinde yaşanan depremler vatandaşları oldukça tedirgin etmişti. Özellikle akşam üstü saat 5 civarında merkezi Yunusemre olan richter (rihter) ölçeği ile 4.1 büyüklüğündeki deprem vatandaşları sokağa dökmüştü.

Bu depremden sonra merkezi Aydın ili ve Ege denizinde meydana gelen  ortalama  şiddeti 3.5 olan bir çok sarsıntı Kandilli Rasathanesi tarafından kayda geçirildi. Son olarak 22 Ocak 2020 saat 22:23 civarında merkez üssü Akhisar olan ve büyüklüğü richter (rihter) ölçeği ile 5.4 olan bir deprem daha kaydedildi. Bu sarsıntıdan sonra merkezi yine Akhisar olan 3.7 ve 4.4 şiddetinde peş peşe sarsıntılar meydana geldi.

İlgili haber Manisa’nın Yunusemre İlçesi Depremlerle Sarsılıyor!

Vali Deniz : Çöken binalar var yaralı yok

Yaşanan son depremin artından Manisa Valisi , Çeltikçi mahallesinde hasar gören ve yıkılan binaların olduğunu ancak henüz bir yaralanma haberinin kendilerine ulaşmadığını dile getirdi.

Paniğe kapılan vatandaşlar sokaklara çıkarken sarsıntı Manisa’nın Salihli , Turgutlu ilçelerinin yanı sıra İzmir ve Balıkesir’den de hissedildi. Depremin etkisi ile sokağa çıkan vatandaşlar evlerine girmek istemeyip sokakta vakit geçirmeye başladılar.

Deprem Anı Güvenlik Kamera Kayıtları

Son güncelleme tarihi : 23 Ocak 2020 01:29

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Kamyon ile Çarpışan Otomobil Takla Attı: 3 Yaralı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x