Manisa’da 27 Buçuk Milyon Lira Değerinde Kenevir Operasyonu!

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde jandarma ekipleri tarafından drone destekli gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda, piyasa değeri 27,5 milyon TL olan 10 bin 885 kök yasa dışı ekilmiş kenevir bitkisi ele geçirildi.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
25 Temmuz 2020 - 21:12
Manisa haber | Asayiş Genel | Şehzadeler haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Şehzadeler İlçe Jandarma Komutanlığı ve istihbarat şube personeli, uyuşturucu ile mücadele kapsamında bugün, Manisa tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonunu gerçekleştirdi.

Yapılan istihbari çalışmalar neticesinde drone ile yapılan kontroller ve arazi araması esnasında Yukarı Çobanisa Mahallesi sınırlarında su kanalı kenarında bulunan arazide; bakımı yapılmış, boyları 2,5-3 metre arasında değişen 10 bin 855 kök kenevir bitkisi tespit edildi.

Yakalanan uyuşturucu maddelerin piyasa değerinin 27,5 milyon TL olduğu belirlendi. Kenevir bitkisinden numune alındıktan sonra kalanı, ekipler tarafından imha edildi. Kenevir ekimi yapan şahısların yakalanması için çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

Öte yandan imha edilen kenevir bitkisi sayısının Manisa’da bugüne kadar ele geçirilen en yüksek miktar olduğu bildirildi.

Manisa’da Bugüne Kadarki En Büyük Kenevir Operasyonu

İlgili haber Manisa'da 3 Ton Kök Kenevir Yakalatan Zanlı Serbest Bırakıldı!

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Aniden Bastıran Sağanak Yağış İlçede Hayatı Felç Etti!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x